Který robot funguje nejlépe a které obchodní signály jsou nejziskovější

signalTitulek tohoto článku jsme formulovali v duchu nejčastější otázky poslední doby. Tomuto tématu jsme se věnovali už mnohokrát, poukázali jsme na celou řadu podvodů, přičemž jsme vysvětlili jejich podstatu, přesto jedna otázka chodí stále dokola.

Většinou nám dotyčný/dotyčná poděkuje, že jsme upozornili na podvod xy, a dodá něco jako: „OK, tenhle robot nefunguje, je to podvod, mohli byste mi tedy doporučit nějakého funkčního robota nebo ziskové obchodní signály?“ Odpověď vždy zní: „Ne, nemohli, protože o ničem takovém nevíme.“

Je to pořád stejná písnička, někteří se prostě ptají na to, jestli by jim někdo nemohl vydělávat peníze, zatímco oni sami by sem tam něco kliknuli podle pokynů. A my můžeme jen pořád dokola opakovat, že takhle to nemůže fungovat. V tržní ekonomice vám prostě nikdo peníze zadarmo vydělávat nebude, jakkoliv, natož aby vám dal svůj ziskový obchodní systém na binární opce. Protože jeho šířením by ho v podstatě odsoudil k zániku.

Je totiž třeba si uvědomit, že i burzovní trhy fungují na principu nabídky a poptávky. Větší či menší převisy poptávky nad nabídkou a opačně nabídky nad poptávkou způsobují růst, respektive pokles ceny. Pokud by se ale začal masově šířit jeden systém, tak by za chvíli všichni chtěli obchodovat vždy to samé, například kupovat ve stejný okamžik Call opce. Jenomže když budou všichni nakupovat, nenajde se už nikdo, kdo by prodával.

Každý obchod musí mít svojí protistranu, když někdo nakupuje, někdo jiný musí prodávat. U binárních opcí je protistranou broker, a myslíte si, že kdyby všichni do jednoho chtěli kupovat, že by broker prodával? Zjistil by, že všichni účastníci trhu chtějí nakupovat, a že se tudíž nemá sám jak zajistit, proto by neprodával.

Ve skutečnosti by ale takto masově šířený obchodní systém přestal fungovat ještě dřív, protože trh je plný velkých a zkušených velkých hráčů (bank, fondy apod.), kteří vyvíjejí algoritmy speciálně zaměřené na využívání masového chování, protože cenové úrovně, kde se obchodují velké objemy, můžou využít pro své vstupy a změny velkých pozic. Buď můžou předsazovat své objednávky před vaše, nebo naopak retailové pozice vybíjet vlastními obchody. A to znamená nutnost změnit strategii.

To jsou důvody, proč ziskoví obchodníci drží své strategie pod přísně střeženou pokličkou. Trading je v tomto ohledu tak trochu jako poker, nechcete, aby vám ostatní viděli do karet. My jako malí hráči na trhu nemůžeme ovlivňovat cenu, proto je naším úkolem se vozit s těmi velkými, kteří cenou hýbou. A nechceme, aby masa jednotlivců dělala to samé co my, protože pak by se naše pozice staly zajímavými pro velké hráče a naše strategie zranitelnou.

Když půjdeme ještě dál, tak je podle nás na místě i menší zamyšlení nad důvody, proč vůbec existuje tolik nabídek na ziskové obchodní systémy, u binárních opcí většinou rádoby zadarmo, ve skutečnosti však jsou podmíněné otevřením účtu u konkrétních brokerů. Existuje ale také několik placených nabídek. Vzhledem k tomu, co jsme si v tomto článku vysvětlili, proč by někdo dával zadarmo nebo za menší poplatek svůj obchodní systém veřejnosti, když ho může sám obchodovat a vydělávat velké peníze? A to s nulovými dodatečnými náklady, protože jsou obchodní pozice snadno škálovatelné, zatímco prodej nebo jiné poskytování systému je vždy spojeno s určitými náklady.

Několika poskytovatelů takových strategií jsme se na to explicitně ptali, proč pořádají placená školení, prodávají svůj systém, nebo ho poskytují výměnou za registraci u brokera. Často bylo odpovědí, že nechtějí jen obchodovat, nebo že chtějí pomoct ostatním. Vzhledem k tomu, že jsme se ale doposud nikdy nesetkali s takto veřejně nabízenou strategií, která by byla zisková přesně v té podobě, v jaké je nabízena, mnohem blíže realitě jsou tyto možnosti:

  • Strategie je nefunkční a poskytovatel ji prodává, aby si něco vydělal, protože sám obchodovat neumí.
  • Strategie je nefunkční a poskytovatel ji poskytuje výměnou za registraci u jeho brokera, protože dělá brokerovi placenou reklamu.
  • Strategie je nefunkční a poskytovatel sleduje vedlejší úmysly, jako například vyvolat masovější chování v trzích, které následně využije ve svůj prospěch jinou strategií. Děje se to především na tak zvaných penny stocks (akcie s nízkou hodnotou, u nichž pro změnu ceny stačí relativně malé objemy obchodů).
  • Strategie je nefunkční a poskytovatel ji šíří jako ziskovou, jen aby vyvolal obdiv, získal si sympatizanty a masíroval si ego.

Tím nechceme říct, že na světě neexistuje žádná veřejně dostupná zisková strategie na binární opce. Možná ano, ale s ohledem na množství šířených podvodů jich bude jako šafránu.

Podle nás je mnohem lepší a jistější se soustředit na vlastní cestu, projít si různé stavební prvky strategií, hrát si na demo účtu s grafy, testovat a dopracovat se ke svému vlastnímu ziskovému přístupu, kterému budete rozumět, který bude odrážet váš postoj k riziku, vaše časové možnosti, vaši trpělivost a schopnost se soustředit, a který budete ovládat a který dokážete v případě potřeby dál ladit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *