Kuličková strategie, GOD strategie a podobné nesmysly

V dnešním článku, nebo spíše recenzi, si na příkladu rádoby strategie pro binární opce ukážeme, proč neustále opakujeme, že hledat indikátorový obchodní systém, podle kterého budete klikat ziskové obchody, je ztrátou času, a to dokonce nebezpečnou.

Tím nechceme říct, že jsou všechny indikátory (ukazatele) k ničemu, některé jsou použitelné jako doplněk při sledování ceny, ale musíte si být vědomi jejich omezení.

Kuličková strategie, GOD strategie

V diskuzních fórech jsme narazili na propagaci jednoho obchodního systému ve dvou modifikacích, jsou nazývány Kuličková a GOD strategie. Pravidla jsou celkem jednoduchá, indikátory v grafu vám říkají, kdy máte vstoupit do obchodu s minutovou nebo dvouminutovou binární opcí, vždy se vám nakreslí šipka nebo kulička.

Když si příslušné ukazatele a šablonu nahrajete do Metatraderu a otevřete si libovolný graf, systém vypadá téměř zázračně, když si prohlédnete historii, zjistíte, že přes 90 procent obchodů by bylo ziskových.

Jenomže je tu jedno velké ALE. Šipky a kuličky, podle kterých máte vstupovat do obchodů, se překreslují a zakreslují zpětně. Metatrader známe a používáme už téměř 10 let od našich začátků na spot Forexu, takže je nám tento problém dobře známý. Někteří lidé programují indikátory nepoctivě tak, že využívají budoucnost pro zakreslování do historie. Zjednodušeně řečeno, když například jedna svíčka roste, indikátor zakreslí vstupní signál k té předchozí. To udělá při zapnutí Metatraderu, takže historie vypadá nádherně ziskově, ale když ho necháte běžet a sledujete vykreslování indikátoru v reálném čase, zjistíte, že tápe, protože pochopitelně nevidí do budoucnosti.

Konkrétně u Kuličkové a GOD strategie dochází ke dvěma věcem. Červené šipky se v reálu kreslí mnohem častěji, při restartu Metatraderu pak indikátor historii vyčistí, aby vypadala lépe, viz. následující obrázek.

Kuličková strategie
Graf po živém obchodování (nahoře) a graf po restartu Metatraderu (dole). Všimněte si, jak zmizelo mnoho červených šipek, aby historie vypadala lépe.

Druhý problém jsou černé signální kuličky. Ty se nezakreslují pouze k aktuálně otevřeným nebo uzavíraným svíčkám, ale zpětně k těm předchozím. Zachytili jsme to na následujícím videu. V časech videa 2:45, 4:27, a 5:47 můžete vidět, že se kulička vykreslila u předchozí svíčky, i když ta následující byla už třeba za polovinou svého času. A nakonec v čase 7:38 vidíte signál pro vstup podle GOD strategie, který v historii vypadá ziskově, ale ve skutečnosti by byl ztrátový, protože kulička naskočila uprostřed svíce a za minutu pak cena byla níž.

Poučení

Už jsme to říkali několikrát, pokud chcete ziskově obchodovat, musíte si to odpracovat a postavit si vlastní strategii pro binární opce. Nevěřte obchodním systémům prezentovaných různě po internetu. Samozřejmě si je můžete vždy prověřit a vyzkoušet nanečisto na bezplatném demo účtu, ale určitě nikdy nic převzatého neobchodujte rovnou s živými penězi. Smutné je, že kdo Kuličkovou a GOD strategii propaguje jako ziskový systém, si ji buď nevyzkoušel, nebo vědomě lže, i když ví, že je k ničemu. Vzhledem k tomu, že vám nezapomíná zdůrazňovat brokery, u kterých si máte honem otevřít účet, přikláníme se k té druhé možnosti.

8 thoughts on “Kuličková strategie, GOD strategie a podobné nesmysly

 1. Dobrý den, musím uznat, že ať byla tato strategie vytvořena za jakýmkoliv účelem, ziskové obchodování to určitě není 😀 (vlastní zkušenost) testoval jsem to 😀 šipku vám to ukazuje v realtime téměř vždy vlastně vždy když vytvoří nové maximum a nebo minimum a opravdu nechápu, proč v reálném čase je tam šipek víc jak hub po dešti , ale když vypnete metatrader tak to ukazuje jenom ziskové obchody :DDDD je to fakt směšný.

 2. Děkuji Vám za odpověď, bohužel asi každý získáváme informace z jiných zdrojů, protože kuličková strategie tak jak já jsem se s ní seznámila má jiné pravidla pro vstup. Proto jsem bránila tuhle strategii i lidi, kteří ji vylepšili. K tomu, co vy jste uvedl, nemohu nic víc říct, než souhlasím. Na těhle třech indikátorech rozhodně není radno riskovat.
  Dana

 3. Objevilo se tu v diskuzi několik negativních a pozitivních reakcí. Ty negativní se týkaly především toho, že „pliveme“ na jiný web. Tak to není, kdybychom to chtěli udělat, zveřejníme jeho jméno. Ale nestojíme o polemiku s jiným webem nebo jeho zastánci, takže to neuděláme a příspěvky s potenciálem flame zveřejňovat nebudeme. Tento článek vznikl v první řadě proto, že se nás naši čtenáři pravidelně ptají na názor na různé strategie a tahle se poslední dobou v dotazech opakovala. Zřejmě proto, že je propagovaná po diskuzních fórech.

  Udržme tuto diskuzi objektivní. Kdo chce vyvrátit argumenty z článku, může se o to pokusit, ale to, že ty indikátory překreslují historii, jsme dokázali videem a obrázky. To je nevyvratitelný fakt, který znamená, že je ten systém k ničemu. Tak to prostě je. Kdo to považuje za plivání na jiný web, nechť si podle toho systému obchoduje, nejlépe s živými penězi, pak rychle pozná, co jsme se snažili říct tímto článkem.

  Já osobně jsem podobnými nesmysly ztratil pár let, když jsem začínal s tradingem, a býval bych byl velmi vděčný, kdyby mi někdo ukázal, které cesty nikam nevedou, ušetřil bych spoustu času a peněz. Tímto způsobem chceme pomoct začínajícím traderům, aby neztratili čas a peníze na podobných nesmyslech, ale nikoho samozřejmě k ničemu nutit nemůžeme.

  Kdo chce žít v přesvědčení, že bude klikat obchody s binárními opcemi podle toho, jak mu nějaký indikátor kreslí šipky do grafu, samozřejmě může, ale ztratí tím jen čas a peníze, tím jsme si po dlouhých letech obchodování jistí. Pokud obchodování nevzdá, tak se pak může vrátit k základním stavebním kamenům a principům, o kterých píšeme v rubrice strategie, a vydat se cestou učení, která vede k úspěchu.

  1. Vážený pane,
   je mi líto, že negativní komentáře neuveřejňujete. Bylo by to vhodné, pro objektivitu, ale je to váš web a vaše pravidla. Respektuju to. Přečtěte si však pořádně vše o zmiňované strategii a zjistite, že to není jen o kuličkách a šipkách. Pak teprve bude názor objektivní. To, co je vytrženo z kontextu, nikdy nedává smysl a působí lacině.
   Děkuji vám za váš čas. Dana

   1. Nechceme flame o různých webech. Diskuzím o tom systému jsme otevření. Nic jsme z kontextu nevytrhovali.

    Cituji pravidla GOD strategie pro vstup do obchodu s binární opcí Call:
    – Pod aktuální svíci, nebo pod jednou ze dvou předchozích svící je červená šipka
    – Pod aktuální svící je černá kulička
    – Stochastic indikátor se nachází v dolní polovině a směřuje směrem nahoru

    Opačně pro opce Put. To je všechno, nic víc tam není. A my jsme dokázali, že indikátory s šipkami a kuličkami překresulují svoji historii, tudíž jsou k ničemu. Tzn. klíčové ukazatele pro vstup do obchodu jsou k ničemu, celý systém v prezentované formě je k ničemu. Co je na tom vytržené z kontextu?

 4. No.. sám jsem o strategii GOD a Kuličku něco četl ale nezkoušel. (Tajně věřím v to, že na menších časových rámcích tancují pekelníci, kteří touží po Vaši ztrátě). Ale jaksi se nemůžu zbavit dojmu že tento text o podvodu, je takové hezké plivání na jiné web(y) o binárních obcích.

  1. „Někteří lidé programují indikátory nepoctivě tak, že využívají budoucnost pro zakreslování do historie“ – Vzhledem k tomu, že náhodou vím (dobře, není to náhodou, čtu víc webů o binárních obcích) o kterém webu se píše, tak se divím, že je to tady podáno stylem Vlka z Wall Street. Ta strategie je zadarmo, nikde není napsáno, že je 100% a je tak trochu poznat, že vznikla od „amatérů“ (hej ale dobrá práce, já sám mám pár nápadů, ale nevím jak je přenýst do grafu :() – no z toho důvodu moc nechápu, jak se taková strategie může „nepoctivě propagovat“

  2. Červené šipky se v reálu kreslí mnohem častěji, při restartu Metatraderu pak indikátor historii vyčistí, aby vypadala lépe, viz. následující obrázek. – Ano ano to je pravda. Ale tuším, bohužel, že takto ten indikátor funguje. V reálu u toho totiž sedíte a tenhle indikátor vám jaksi říká tady, tady, poď si. Ale on se dá použít i jinak trochu. Po restartu vcelku přehledně ukáže, kde nastal hezký obrat. Ihihi 🙂

  3.“Smutné je, že kdo Kuličkovou a GOD strategii propaguje jako ziskový systém, si ji buď nevyzkoušel, nebo vědomě lže, i když ví, že je k ničemu. Vzhledem k tomu, že vám nezapomíná zdůrazňovat brokery, u kterých si máte honem otevřít účet, přikláníme se k té druhé možnosti.“ – Tady jsem se musel smát. 🙂 Já nevím, kdo to psal, ale nějaký jelimán to vskutku musel být. Takže moment, on ten článek nebyl o nějaké podvodné strategii, kterou si za 200$ koupíte (což dělá v reálu opravdu každý druhý!!), ale o nějakém fujky.. ehm.. ehm webu. Tady si dovolím překlad (Vzhledem k tomu, že vám nezapomíná – znamená jakože ten web).

  4. „Honem otevřít účet“ zní hezky s vaším „Už jsme to říkali několikrát“ – fujkyyyy, sakra já sedim doma, mamka mě poučuje ode dveří a the článek z počítače. Krutý to, krutý to život.

  No, takže prosím, ať už to psal kdokoliv, tak by si měl připomenout, proč to dělá. Tyhle zprávy ve stylu Týví Nova maji jenom jediný důsledek a ten není zrovna ve váš prospěch. Ten kdo ví oč se jedná, ví i o webu (viz. překlad) a ten kdo neví, tak se to možná ani nedoví (lidé jsou líní hledat). Takže jediná pravda nakonec bude ta, že jste to vy, kdo ukazuje na ostatní – oni néé. Jestli chcete udělat recenzi na onen web, tak proč ne? Ale aspoň prosím napište o jaký web se jedná, bez toho to bude jaksi k …… Sloh o ničem plivající na druhého. To je tak všechno, co si z tohodle článku odnesu. 🙁

  1. Rozepsal jste se hezky, ale zřejmě jste nepochopil cíl tohoto článku, i když je zdůrazněný v poslední části. V první řadě je to varování před indikátorovými obchodními systémy, které jsou prezentovány tak, že budete klikat podle toho, jak vám budou naskokovat šipky či jiné signály v grafech. Takhle trading prostě nefunguje. V druhé řadě je to upozornění na to, že spousta webů propaguje takové systémy z velmi pochybných důvodů. Nezlobte se, ale ten, kdo propaguje tento systém, buď binární opce vůbec neobchoduje, nebo záměrně propaguje něco, o čem ví, že nefunguje. A na takové weby je třeba si také dávat pozor, to je ta druhá pointa. Většina webů o binárních opcí bohužel doporučuje brokery a obchodní systémy, které vás tak akorát připraví o peníze, a podle nás je správné před tím varovat.

   Na závěr ještě k Vaší poznámce: „Ale on se dá použít i jinak trochu. Po restartu vcelku přehledně ukáže, kde nastal hezký obrat.“ Jenomže o to právě jde, po bitvě je každý generál, na to nepotřebuji indikátor, abych v historii viděl, kde se obracela cena. Klíč je to umět předpovědět, ale ten indikátor se záměrně překresluje, aby falšoval svoji historii, což je podvod. Jeho reálné použití je nulové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *