Money management není jen o výši investice do obchodu

Money ManagementVaše příběhy nás často inspirují k článkům a jinak tomu není ani v tomto případě. Poslední dobou jsme slyšeli několik příběhů lidí, kteří obchodují binární opce, a všechny měly jeden společný rys: chybný money management.

Jen v krátkosti si připomeňme, že se pod tímto termínem skrývá práce s obchodním kapitálem, který máte na účtu. To znamená kolik peněz, kdy a jak investujete. Na první pohled se to může zdát jako triviální záležitost, protože jsou binární opce technicky velmi jednoduché a neřešíte výstupy z obchodů, takže spousta obchodníků toto téma odbyde s tím, že prostě bude riskovat fixní procento svého kapitálu na každý obchod.

Na tomto přístupu není nic špatného, je naprosto v pořádku, ale jak jsme se přesvědčili na případech některých obchodníků, někdy unikne druhá dimenze této problematiky, a to je počet a frekvence obchodů.

Protože je sice hezké riskovat 2 procenta na každý obchod, ale pokud uděláte 50 obchodů za den a míváte často otevřeno několik pozic najednou, vaše expozice bude pravděpodobně moc velká.

Pokud se může stát, že svůj účet proděláte za den, dva nebo tři, je něco špatně. Buď riskujete moc, nebo obchodujete moc. Může se to zdát zvláštní, ale tak zvané přeobchodování je negativní jev, na který doplatil nejeden obchodních binárních opcí.

Desítky obchodů za jeden den můžou teoreticky být bezpečné pro velmi zkušeného obchodníka, který dobře zná svoji strategii a má své emoce pevně pod kontrolou, ale pro většinu lidí je to spíš cesta ke ztrátám.

Ne všichni budou ochotní si to připustit, ale při takovém počtu obchodů budete ztrácet koncentraci, chybovat, budete pod větším tlakem, emoce s vámi budou cloumat a tak podobně. Pokud ne hned, tak určitě ve chvíli, kdy přijde několik ztrátových obchodů za sebou. A jednou určitě přijdou.

Jaké je řešení? Nejjednodušší je omezit své obchodování. Časově nebo počtem obchodů. Nebo podle toho, jak se vám daří. To znamená, že pokud budou přicházet zisky, budete pokračovat, dokud nepřijde x ztrát, nebo třeba dokud neklesne váš denní zisk o x procent.

Jiná forma omezení může spočívat v maximálním zisku a ztrátě, po kterém přestanu každý den obchodovat. Zkrátka možností je mnoho, ale cílem musí být vždy ochrana kapitálu. To znamená, že nesmí být možné, abyste prodělali svůj účet během pár dní.

A nezapomeňte svá pravidla striktně dodržovat. Protože nám už mnoho lidí psalo, že svůj učet na binární opce hezky ziskově obchodovalo do vyšších a vyšších čísel, ale pak porušili pravidla, začali neúměrně riskovat, přišla jedna smolná série a za dva dny byly pryč zisky za několik týdnů či dokonce měsíců.

Je těžké si to přiznat, ale chamtivost se při obchodování binárních opcí projeví ve větší či menší míře u každého a není snadné ji udržet pod kontrolou.

2 thoughts on “Money management není jen o výši investice do obchodu

  1. Naprostý souhlas se striktními pravidly. Já měl podobný průběh jak uvádí kolega výše,naštěstí jsem ale včas procitl na ztrátě pouhých 87 dolarů. První 3 dny zrovna trh nabízel plno zajímavých možností,tak jsem šel nahoru se ziskovostí 85% na cca 15 obchodů. Pak další dny nic moc nenabízel,tak jsem si to svoje prostě „našel“. přišly ztrátové bloky 4 dny v řadě a já byl z plusu na mínus 87 při investicích cca 2% kapitálu takže 10 dolarů.Stejně jak je popsáno výše jsem se zoufale snažil překrývat ztráty vstupy za každou cenu. Pak jsem si řekl dost a stanovil jasná pravidla a začal vše zapisovat a studovat. Takže jdu opět trvale nahoru .Ztrátu jsem vymazal za 7 dní uváženého obchodování při fixních vkladech 10 dolarů.Člověka nesmí rozhodit ztrátový den. Důležité je akceptovat to, a pokudmožno dokázat i v klidu sledovat ztrátově se vyvíjející obchody.Takže hlavně trénovat psychiku a neobchodovat ve stresu nebo během jiné činnosti.

  2. Musím jenom potvrdit a zduraznit to dodrzovani nastolenych pravidel. Jako odstrasujici pripad uvadím svuj vykon ze vcerejska. ze zakladních sta dolaru byl ucet v plusu 334, takze nejakych 434dolaru asi za 2 mesice trpeliveho a rozvazneho obchodovani, vcera -312 dolaru riskovanim moc velkych castek a pocitu ze to co sem prohral musim vyhrat zpet… chce to opravdu klidnou hlavu a nohy v teple…

    Krasne Vanoce a stastny Novy rok vsem a zvlast tem supr lidem, co delaji tento web, protoze ho delaji dobre =) dekujeme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *