Money management u binárních opcí

Money management u binárních opcíAť už obchodujete jakékoliv finanční nástroje, jednou z klíčovou složek úspěchu je money management, neboli řízení peněz. Základním pravidlem money managementu je, abyste nikdy neriskovali peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Druhým pravidlem, které beze zbytku platí i pro obchodování binárních opcí, je vždy riskovat na jeden obchod jen část svého účtu. Typicky se doporučuje riskovat 2 % účtu na jeden obchod, agresivnější přístup může být 5 %. Jakékoliv vyšší procento představuje už vysoké riziko, které by se vám mohlo při větší sérii ztrát vymstít vymazáním účtu. Pokud jsem si ale dlouhodobě jistí svým systémem, někteří obchodníci dokáží riskovat i 10 % účtu na jeden obchod a vydělávat.

V praxi to znamená že pokud začínáte obchodovat například s účtem 100 dolarů, měli byste na obchod investovat maximálně 5 dolarů. Vyšší zůstatky vám samozřejmě dovolí víc, ale pokud si chcete binární opce vyzkoušet, jako rozumné se jeví začít s účtem 250 až 500 dolarů.

Neriskovat příliš velkou část svého účtu na jeden obchod je důležité proto, že při obchodování finančních nástrojů nikdy nemůžete mít stoprocentní úspěšnost, ztráty jsou naprosto normální součástí každého obchodního systému. A protože ztrát může přijít víc v řadě, money management vám nabízí ochranu, která vás udrží ve hře.

Zároveň byste měli mít základní přehled o úspěšnosti svého obchodního přístupu. Je zřejmé, že čím nižší návratnost na jednu opci, tím vyšší potřebujete úspěšnost. Pokud se zaměříte na krátkodobé opce s návratností 70 až 80 %, budete potřebovat, abyste byli v 59, respektive 56 procentech obchodů úspěšní, abyste byli v plusu. To samozřejmě není nic nemožného vzhledem k tomu, že u binárních opcí vám stačí pohyb o jeden jediný bod, abyste dosáhli maximální zisku.

5 thoughts on “Money management u binárních opcí

  1. Dobry den,

    mohu se zeptat jakym postupem urcujete kolik procent obchodu mysit byt uspesnych pri urcitej percentualnej navratnosti? Tzn jak urcujete 59% uspesnost pri 70% navratnosti? Je na to nejaky vzorec, pistup, model?

    Vopred dekuji.

    1. Dobrý den, jakou úspěšnost potřebujete pro to, abyste byl na nule, spočítáte podle vzorece 100/(1 + koeficient návratnosti investice). Tzn například u té 70% návratnosti je to: 100/(1 + 0,7) = 100/1,7 = 58,82. Takže jakákoliv úspěšnost obchodů nad 58,82 procenta bude znamenat ziskové obchodování.

  2. Možná trochu offtopic dotaz absolutního nováčka. Jak je to u binárních opcí s komisema? Nikde jsem zatím nenalezl zda vůbec nějaké poplatky za obchody jsou.

    1. Žádné poplatky se u binárních opcí zvlášť neplatí. Nebo se to také dá interpretovat tak, že už jsou zahrnuté v procentuální sazbě návratnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *