NAGA recenze – pozor, něco tady nehraje

V této recenzi investorské sítě Naga poukážeme na podezřelé nekonzistence ve statistikách.

Co je Naga

Naga recenzeNaga je broker jenž vám umožní obchodování s měnami, kryptoměnami, komoditami, akciemi, akciovými indexy a ETF. Jednou z jeho hlavních funkcí je sociální síť, která obchodníkům umožňuje sdílet a kopírovat obchody.

Minimální vklad na účet u tohoto brokera činí 100 eur nebo dolarů.

Broker je provozován společnosti Naga Markets, která sídlí na Kypru a má licenci od tamního regulátora CySEC.

Něco není v pořádku

V rámci naší Naga recenze jsme zkoumali brokerovu platformu a vyšlo jasně najevo, že hlavní položkou jeho nabídky je tak zvané sociální obchodování. Průkopníkem v tomto ohledu je eToro, přičemž jsme už několikrát dali najevo naší skepsi ohledně takových služeb, viz. odkazovaný článek.

Ale vraťme se k systému Naga a našim zkušenostem s ním. Trpí řadou problémů, na které jsme v minulosti už poukázali v obecné rovině, když jsme se věnovali kopírování burzovních obchodů přes sociální sítě.

Při takovém obchodování jsou samozřejmě základem statistiky. Potřebujete spolehlivá čísla, abyste si mohli vybrat obchodníky, jejichž obchody budete kopírovat na svém účtu. A tady vidíme hlavní kámen úrazu.

Naga výsledkyNa našem obrázku najdete příklad obchodníka jt121266, který v době psaní této recenze patřil podle statistik mezi pět nejlepších u brokera Naga. Na první pohled vypadá až neuvěřitelně dobře, úspěšnost obchodů 96,71 % a zisk 19672 dolarů. Kdo by ho nechtěl kopírovat a vydělávat s ním? Ne tak rychle…

Když si totiž rozkliknete statistiky tohoto obchodníka, zjistíte, že v nich něco nehraje. A to významně. Statistiky totiž říkají, že tento obchodník je ve ztrátě 11774 dolarů. První nezodpovězená otázka tedy je, proč v celkovém přehledu se u jt121266 ukazuje velký zisk, ale v detailních statistkách ztráta.

Aby zmatků nebylo málo, tak lidé, kteří ho kopírují, údajně dosahují podstatných zisků.

Další problém nastává u statistik úspěšnosti. Je možné mít vysokou úspěšnost a být ve ztrátě, když si zvolíte velmi nepřiznivý poměr rizika a zisku (RRR). Ovšem při 90+% úspěšnosti musíte mít opravdu nesmyslně hrozné RRR, abyste byly ve ztrátě. Ale budiž.

Alarmující je ale skutečnost, že celkový přehled obchodníků ukazuje úspěšnost obchodníka jt121266 ve výši 96,71 %, zatímco jeho osobní statistiky 94,54 %. Co je pravda? Je vůbec něco z toho pravda?

Pokud budete chtít rozklíčovat tyto diskrepance a analyzovat jednotlivé obchody obchodníka, máte smůlu, jejich výpis je velmi nepřehledný a nedají se z něj spolehlivě vyčíst potřebné údaje.

Zkrátka řečeno, statistiky obchodníků v sociální síti Naga jsou zjevně nespolehlivé a nelze se podle nich řídit při výběru obchodníků, které byste chtěli kopírovat na svém účtu. Tím celý systém a nabídka Naga ztrácí smysl, alespoň podle našich zkušeností.

Naga hodnocení

Naga nabízí kopírování obchodů úspěšných obchodníků, ale jak jsme prokázali, statistiky obchodníků nesedí a nelze se na ně spolehnout, takže je nemůžete použít při svém rozhodování.

Stále jsme přesvědčeni o tom, že kopírování obchodů jiných lidí není cesta k dlouhodobým ziskům nejen proto, že i kdyby se vám podařilo najít skutečně ziskového obchodníka, ten může kdykoliv přestat sdílet své obchody a vy pak skončíte s prázdnýma rukama.

Ziskové burzovní obchodování je něco, co je třeba se naučit, vybudovat si vlastní strategii a získat potřebné dovednosti, které vám pak už nikdo nevezme. Učit se a trénovat je třeba začít na demo účtu.

Až když budete mít připravenou dobrou strategii a budete dobře rozumět rizikům, můžete začít obchodovat se skutečnými penězi.

Recenze
Datum:
Předmět recenze:
NAGA
Hodnocení:
31star1star1stargraygray

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *