Naklonovaný podvod: Vladimír Kryll a Invest Institut

Vladimír Kryll
Naklonovaný podvod, mění se jen jméno, ostatní je stejné.

Není tomu tak dlouho, co jsme na našich stránkách upozornili na podvod podepsaný jménem Vladimír Krull, a už tu máme další, který je jeho přesnou kopií, jen se změnilo jméno na Vladimír Kryll a InvestInstitut.

Na stránkách fiktivního Invest Institutu tak neexistující Vladimír Kryll vypráví stejné pohádky o skromném dětství a kariéře nadaného matematika, který prostřednictvím čínského projektu identifikoval nejlepší finanční obchodníky a podle nich vypracoval velmi ziskový systém, který teď nabízí v rámci projektu Svobodný investor. Všechny tyto lži jsme už rozebrali ve výše odkazovaném článku o první verzi tohoto podvodu.

Vladimír Kryll

Vladimír Kryll a Invest Institut však přinášejí jeden nový aspekt, který tomuto podvodu dává zcela nový rozměr. Jak jsme totiž už upozornili, tvrdí o sobě, že je ředitelem CFA Institutu, což ale není pravda, podívejte se na jeho stránky.

cfa
Falešné stránky CFAltd byly registrované letos v dubnu.

V nové verzi tohoto podvodu Kryll reagoval na naše upozornění a založil falešné stránky CFAltd.org, které kopírují identitu CFA institutu, včetně loga, textů a dokonce i tváří členů vedení, do kterého se tentokrát Kryll přidal, ale jsou podvodné. Byly založeny teprve 1. dubna 2015, což je nejlepším důkazem. Toto zneužití identity renomované instituce je neskutečně troufalé a dokazuje to, že se tito podvodníci nezastaví před ničím.

Na podporu svého podvodu Vladimír Kryll navíc publikoval po internetu celou řadu falešných recenzí, které vychvalují jeho projekt na InvestInstitutu, aby zmátl čtenáře, kteří si budou chtít najít víc informací. V žádném případě jim nevěřte.

InvestInstitut a Svobodný Investor

InvestInstitut
Další důkaz klonování podvodu.

Opatrně jsme zkoumali, jak vás bude chtít Kryll obrat o peníze. Když se mu ozvete, začne pátrat po vašich finančních možnostech a ochotě investovat a zmiňuje se o brokerech.

Dál už jsme raději nepátrali, ale je zřejmé, že z Vás bude chtít vytáhnout peníze, které pak už nikdy neuvidíte. Jestli to bude přes zneužití binárních opcí a/nebo dalších finančních nástrojů nechceme raději ani vědět.

Richard V. Kryll

Aktualizace, podvodníci rychle reagují na svá odhalení a mění jméno, další, které používají, je teď Dr. Ing. Richard V. Kryll.

Závěr

Dipl. Ing. Vladimír Kryll (Richard Kryll) je neexistující osoba a InvestInstut je neexistující organizace, za níž se skrývají finanční podvodníci. Určitě se jim vyhněte. Nevěřte nikomu, kdo vám bude slibovat, že vám snadno a/nebo zadarmo vydělá peníze.

Binární opce stejně jako řada dalších nástrojů umožňují jednotlivcům, aby obchodovali na finančních trzích a vydělávali peníze. Kryll a jemu podobní se tuto skutečnost snaží zneužít ve svůj prospěch. Abyste skutečně vydělávali, musíte binárním opcím věnovat čas a učení na demo účtu, jedině pak se dostaví úspěch.

 

13 thoughts on “Naklonovaný podvod: Vladimír Kryll a Invest Institut

 1. Dobrý den, u mě vzbudilo podezření to, že na svých stránkách tvrdí, že studoval v Praze ekonomii na Karlově univerzitě. Ekonomie se studovala na VŠE a to nebyla UK… Hledala jsem výdělek na webu a na jeho stránky byly dobré recenze.

  1. Dobrý den, podvod.net jsou podvodné stránky vytvořené stejným lidmi jako Investinstit, Investinstinkt či Financeinstitut. Jejich cílem je psát falešné pozitivní recenze na podvody a dehonostovat všechny, kdo na ty jejich podvody upozorňují. Ti lidé nám už dokonce vyhrožovali vším možným, nabízeli úplatky, když o nich přestaneme psát apod. V našich článcích přinášíme dost důkazů o těch podvodech. Jeden za všechny, za stejnou fotkou je jednou Kryll, jednou Krull, pak mění křestní jména, názvy institucí se pokaždé mění, všechno jsme zachytili na screenshotech. Zeptejte se ČNB, jestli ti lidé mají licenci na investeční poradenství, kterou mít podle zákona musí.

   1. Jsem tak nějak nezávislý pozorovatel, který se k tomuto dostal náhodou, ale přijde mi hodně vtipné, že na stránkách podvod.net na jedné straně obhajují pana Krylla a ukazují tam jeho fotky u „super poctivé CFA“ a hned článek nad tím (zatím poslední a doufejme, že to tak u zůstane), je článek o projektu nebudmelini.cz, který označují za podvod a jako důkaz tam ukazují fotky, podle nich neexistujících lidí z databanky a na koho tam nevidím, no jejich „úžasného“ Krulla a hned pod ním jeho podřízeného z CFA 😀 Takže sám portál podvod.net uznal, že jsou to fotky z fotobank a jako takové je to podvod u obou firem. Nevím jestli to byl záměr nebo jsou prostě jenom tak blbí 🙂

 2. musim uznat, to je celkem sofistikovana prezentace.. neni tam takovy ten efekt „hele jasnej podvod“ jako jinde.. jako pro odbornika jsou nektere vety trochu trivialni, ale ne od misy, takze jako pro budouci ozebracene lidi dobry. Mne se cetlo prijemne:) Vychytavat se musi az detaily, jako treba spatny podpis, nebo treba snad ze osoba neni znama atd.
  Takze bravo, skvely podvod.
  Chce to jeste konkretni zazitky tech, co prisli o penize.

  1. O tom dehonestačním pokusu víme, ale nestojí nám za reakci. Každý čtenář si může udělat názor sám na základě důkazů, které předkládáme v článcích.

 3. Sakra, to snad dělá někdo koho znám. Jelikož jmenovce kromě mého otce nemám.

 4. Tak na webu už je opět pozměněné jméno – tentokrát se jmenuje Richard V. Kryll . A možná až dopíšu tento komentář tak se bude jmenovat zase jinak než Dr. Ing. Richard V. Kryll .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *