Nastal konec bonusů, ale výběry peněz budou rychlejší

euEvropský finanční regulátor ESMA (European Securities and Markets Authority) nařídil ukončit bonusy ke vkladům a rychlejší zpracování výběrů peněz z účtů.

ESMA funguje jako nadnárodní regulátor, který má velký vliv na fungování národních regulátorů jednotlivých zemí Evropské unie. Nyní vydal nové nařízení, které bude mít dopad mimo jiné na binární opce.

Bonusy ke vkladům

ESMA dospěla k závěru, že bonusy ke vkladům nejsou v nejlepším zájmu klientů, a proto chce, aby je brokeři přestali poskytovat. Evropský regulátor poukázal na fakt, že jsou bonusy svázané s podmínkami, kvůli kterým není bonusová částka okamžitě směnitelná za hotovost.

Bonusy podle něj tedy fungují především jako pobídka pro investování větších částek, než by si obchodník mohl jinak dovolit. A to vede k většímu riskování, což není v zájmu obchodníků/klientů brokerů.

Investiční obchodování je především o řízení rizika, a proto ESMA chce, aby bonusy ke vkladům skončily, aby obchodníky už nemotivovaly ke zbytečně velkému riskování.

Bonusy ke vkladům je vždy možné vybrat až po splnění podmínky obratu, například je třeba učinit obchody v celkové hodnotě, která je 30násobkem hodnoty bonusu. Někteří brokeři se pak s bonusy pohybují velmi na hraně, když jejich marketingoví pracovníci přemlouvají klienty k větším vkladům na účet právě s příslibem většího bonusu ke vkladu.

Výběry peněz

Druhé důležité nařízení ESMA, které se týká binárních opcí, bude mít dopady na výběry peněz z obchodních účtů. Regulátor konstatoval, že někteří brokeři zbytečně a bezdůvodně protahují výběry peněz klientů.

Nově budou muset požadavek na výběr zpracovat ve stejný den, ve který ho klient podal. Pokud ho zákazník podá mimo úřední hodiny brokera, ke zpracování musí dojít nejpozději v následující pracovní den.

Pokud by broker dospěl k závěru, že výběr není možné provést podle požadavku zákazníka, musí ho okamžitě informovat o důvodech.

ESMA na závěr konstatovala, že případné stížnosti zákazníků na průtahy s výběry by měly být pro národní regulátory signálem, že s daným brokerem není něco v pořádku a že je třeba kontroly.

K tomu dodáváme, že vše výše uvedené se týká regulovaných brokerů, ti neregulovaní si i nadále budou dělat, co chtějí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *