Nezlobte se na sebe!

Při obchodování se na sebe nezlobteV dnešním článku se podíváme na přístup k chybám, kterých se jako obchodníci binárních opcí dopouštíme.

Ať už obchodujete jakkoliv dlouho, nevyhnutelně se vám bude stávat, že při obchodování uděláte chybu. Čím budete zkušenější, tím by jich samozřejmě mělo být méně.

Chyby lze rozdělit do dvou hlavních skupin:

  1. Vstoupíte do obchodu, do kterého jste vstoupit neměli
  2. Nevstoupíte do obchodu, do kterého jste vstoupit měli

Příčin takových chyb může být spousta: nepozornost, absence u počítače, špatné posouzení situace v návaznosti na strategii, chamtivost, pomsta za předchozí ztráty, vyrušení někým jiným a tak dále. Chybám při obchodování binárních opcí jsme se detailně věnovali už v minulosti, dnes se chceme věnovat psychologickému aspektu.

Z vlastní zkušenosti totiž dobře víme, že je snadné se nechat chybami rozhodit, být na sebe naštvaní a v krajních případech až podlehnout depresi, pokud jsou chyby vyloženě hloupé, nebo je opakujete. Ale to nikam nevede.

Musíte mít sami se sebou trpělivost. Odtud titulek článku, abyste se na sebe nezlobili. Burzovní obchodování je činnost unikátní, pro kterou je třeba si vypilovat sadu dovedností, nikdo se s ní nenarodil. Proto je tak důležité začínat na demo účtu.

Můžete totiž mít sebelepší strategii, ale pokud bude zaostávat její plnění z vaší strany, výsledkem budou ztráty. Strategie sama o sobě představuje nápad, který je třeba přesně plnit. A i když se to tak nemusí zdát, dodržování obchodního plánu není triviální. Skutečně je to věc, kterou je třeba si osvojit praxí.

Někdy se může zdát, že se neposouváte vpřed, že opakujete stále stejné chyby, ale je třeba vytrvat, třeba trochu změnit osobní přístup, a chyby eliminovat. Nemá cenu podléhat frustracím, chyby k učení patří, a čím více se necháte ovládnout emocemi, tím více budete chybovat.

Proto si do obchodního deníku zapisujte kromě jiného své chyby, abyste je mohli vyhodnotit a vymyslet opatření, která zabrání jejich opakováním. K chybám je třeba přistoupit metodicky a bez emocí, jinak s nimi budete jako na kolotoči, který se nechce zastavit.

Uvidíte, že když k nim budete přistupovat v klidu, chyb budete dělat méně a méně. Ale nemůžete počítat s tím, že od určité chvíle už nikdy žádnou neuděláte. Takže si dejte cíl jejich minimalizaci a nenechte se rozhodit tím, když po delším čase nějakou uděláte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *