Nový trik investičních podvodů: chtějí od vás zaplatit fiktivní daň, nedělejte to!

Při zkoumání různých investičních podvodů jsme s hrůzou zjistili, jak stoupla jejich lstivost a zákeřnost s cílem vylákat z vás co nejvíc peněz.

Bitcoin SuperStar recenzeKdyž jsme před šesti lety začínali psát o burzovním obchodování, investiční podvody pochopitelně nebyly ničím novým.

Většina ale postupovala tak, že vám naslibovala velké výdělky zadarmo díky nějakému obchodnímu systému, ale pak od vás podvodníci chtěli vklad na účet u nějakého neregulovaného brokera, kde vaše peníze nakonec zmizely. A tak to většinou skončilo.

Zatímco dnes jsou jejich postupy mnohem zákeřnější.

Nejdříve fiktivní zisky

Základní princip většiny online investičních podvodů zůstává i po letech stejný. Nabídnou vám systém, který vám prý bude vydělávat peníze obchodováním různých aktiv, od kryptoměn, přes Forex až po akcie. A opět vás pošlou k nějakému pochybnému brokerovi, kterému budete muset poslat peníze.

Ovšem tímhle to teď většinou nekončí. Podvodníci totiž začnou fiktivními obchody uměle zvyšovat zůstatek na vašem účtu, abyste opravdu měli dojem, že vám vydělávají peníze. Půjde ale jen o čísla v programu, ne o skutečné zisky.

Další vklady

Pak zkusí různé triky, jak z vás dostat ještě víc peněz.

1) Můžou vám říct, že když vidíte, že jejich systém funguje, měli byste na účet vložit ještě víc peněz, abyste vydělávali ještě víc. Někteří zajdou tak daleko, že vás nechají něco malého vybrat, abyste uvěřili a poslali jim pořádnou sumu.

2) Druhý oblíbený trik je tvrzení, že když si chcete vybrat svůj velký (fiktivní) zisk, musíte jim nejdříve poslat nemalou částku na zaplacení daně z příjmu, až pak budete moct uskutečnit výběr.

Všechno jsou to samozřejmě jen postupy, jak z vás dostat co nejvíce peněz. Nebudou dokonce váhat vám doporučit půjčky, abyste mohli jejich požadavky splnit.

Jakmile podvodníci usoudí, že z vás další vklady už nedostanou, přestanou se o vás zajímat, už se jim nedovoláte a na e-maily taktéž odpovídat nebudou. A žádné peníze vám samozřejmě nepošlou.

Triky jsou to samozřejmě velmi průhledné, zvlášť ten s daněmi. Za prvé platí, že daň z příjmu máte vždy platit vy, takže broker vám musí umožnit vybrat všechny peníze, vy pak v rámci daňového přiznání zisky přiznáte a řádně zdaníte. Rozhodně to za vás nemůže dělat broker. A i kdyby, tak přeci může zaplatit daň z těch peněz, co jste vydělali, a poslat vám zbytek, další vklad netřeba.

Podvodníci jsou velmi vynalézaví a používají čím dál zákeřnější triky, někteří dokonce chtějí vzdálený přístup k vašemu počítači přes programy jako TeamViewer, aby zkusili dělat finanční převody za vás.

Četli jsme už řadu příběhů lidí, kteří takto přišli o celoživotní úspory, takže si dávejte velký pozor.

Závěr

Investiční podvody jsou čím dál zákeřnější, buďte ostražití. Nikdo vám peníze zadarmo vydělávat nebude. Dokud podvodníkům peníze (nebo údaje platební karty) nepošlete, nemůžou vám je vzít. Určitě v souvislosti s burzovním obchodováním nikomu cizímu neposkytujte vzdálený přístup ke svému počítači.

Tvrzení o tom, že musíte před výběrem z účtu zaplatit nejdříve prostřednictvím brokera dalším převodem daň z příjmu, jsou lži, žádné další peníze neposílejte.

A konečně pro obchodování používejte jen regulované brokery.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *