Obchodní podmínky brokerů – na co si dát pozor

Obchodní podmínky brokeraObchodní podmínky bychom měli číst vždy a za všech okolností, binární opce v tomto ohledu nejsou výjimkou. Kvalitní brokeři binárních opcí sice mívají standardní obchodní podmínky, ve kterých na nás většinou nečekají žádné záludnosti, ale i tak je třeba se s nimi seznámit.

Vyloženě nutností je si důkladně pročíst podmínky u nerenomovaných brokerů, protože u nich můžeme narazit na věci, které by nás později mohly zaskočit. V tomto článku se podíváme na body, kterým byste měli věnovat zvláštní pozornost.

Výběry (withdrawals)

Výběry peněz z obchodního účtu jsou to nejdůležitější, a proto se u nich nejčastěji setkáváme s různými kličkami, kterými se snaží někteří brokeři obchodníkům komplikovat život. Standardem jsou výběry bez poplatků. Převody peněz sice něco stojí, zvlášť ty bankovní, ale tyto poplatky na sebe bere broker. Maximálně vám může říct, že chce použít alternativní metodu jako Skrill nebo Paypal, aby se vyhnul vysokým bankovním poplatkům.

Méně dobří brokeři zatěžují převody poplatky, přičemž vrcholem je klička EZTraderu, který některé výběry zpoplatňuje, přičemž stanovuje minimální výběr ve výši minimálního vkladu, což znemožňuje vložit na účet základní vklad a pak si ho bez obchodování vybrat. Takže na tyto věci pozor.

Bonusy

Bonusy ke vkladu jsou u binárních opcí poměrně rozšířené a naštěstí už je pryč doba, kdy je někteří brokeři zneužívali pro blokování výběrů peněz. Pokud je vám nabídnut bonus, zajímejte se o související podmínky, to znamená kolik peněz musíte zobchodovat, abyste si mohli vybrat zisky a bonus. Pak se rozhodněte, jestli bonus akceptujete či nikoliv.

Odstoupení od smlouvy

Seriózní brokeři nijak nebrání zákazníkům v uzavření účtu a výběru peněz. Obchodník tak může učinit kdykoliv.

Ovšem najdou se i brokeři, kteří uzavření účtu podmiňují například určitým objemem obchodů, nebo ho svazují s poplatky a podobně.

Poplatky

U renomovaných brokerů je obchodování s binárními opcemi osvobozeno od poplatků, i když ve skutečnosti jsou započítané do návratností investic. Podstatné ale je, že obvykle to, co vidíte na účtu, jsou konečné částky, samostatné poplatky se neúčtují.

Opět ale můžeme narazit na případy brokerů, kteří si navymýšlí různé poplatky spojené s obchodní aktivitou či vedením účtu.

Spící účty

Běžnou praxí u brokerů nejen binárních opcí je inkasovat poplatky za vedení účtu, které nejsou obchodovány. Děje se to všude, od Forexu, přes futures až po binární opce, z pohledu obchodníka je to bohužel normální. Je tedy dobré si zjistit, po jak dlouhém období bez obchodů začne být váš účet považován za spící a zatěžován poplatkem za neaktivitu.

Shrnutí

Obchodní a všeobecné podmínky brokerů binárních opcí jsou dokumenty, které by si každý obchodník měl přečíst, než si otevře účet. V tomto článku jsme uvedli body, ve kterých se nejčastěji skrývají záludnosti, ovšem důležité jsou všechny body podmínek.

6 thoughts on “Obchodní podmínky brokerů – na co si dát pozor

 1. Dobrý den, jsou poplatky u brokerů účtovány i za neověřene účty? Před rokem jsem se registroval u nějakého brokera ale nemůžu si vzpomenout u jakého ale vím že to byl ověřený broker. Chtěl jsem se jen podívat jak vypadá to prostředí, narazil jsem na to na internetu v reklamě, doklady ani peníze jsem tam neposílal jsem nezletilý. Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, poplatky účtují jen u účtů, na kterých je nějaký zůstatek, takže u Vaší registrace to není možné.

    1. Normální brokeři to nedělají. Ale abyste měl jistotu, musel byste si vzpomenout na jméno toho brokera a podívat se do jeho obchodních podmínek. Ale na 99 % nic nehrozí, když nemají ani platební údaje, nemají z čeho strhávat.

 2. Dobrý den,
  i mně se podařilo naletět brokerovi EZTRADER. Zcela nezkušená a bez informací jsem vložila na účet 100 EUR, dostala jsem bonus 20 EUR, udělala jsem pár obchodů s minusovým výsledkem, zůstatek je cca 87 EUR. Následně mi byl přístup zablokován s tím, že se musím registrovat. To jsem neudělala, neboť požadavek, abych poslala kopii pasu, který nemám, tedy občanského průkazu , všechny údaje! o platební kartě včetně celého čísla PK na přední i zadní straně a k tomu ještě fakturu za elektřinu mi přišel poněkud neopodstatněný a neseriozni. Od té doby jsem se na účet nedostala a peníze mi odmítají vrátit. Budiž, tuto částku oželím. Komunikace je zoufalá, používají tranlator, jehož překlady jsou tristní. Mám však obavy z tzv. spícího účtu, o kterém se zmiňujete. Rozhodla jsem se u tohoto brokera dále neobchodovat, ale ráda bych znala váš názor, zda mi něco hrozí z tohoto spícího účtu po 7 měsících neobchodování, když vlastně vůbec nedošlo k registraci. Prosím o Vaši odpověď a varuji ostatní začátečníky před tímto brokerem. Za to plně doporučuji TOP Option, kde se pomalu začínám orientovat a přichází i drobné úspěchy. díky pochopení zákonitostí trhu a používání Metatraderu.

  1. Dobrý den, spící účet pravděpodobně začnou po čase zatěžovat poplatky, i když je neověřený, dokud neskončí na nule, to by mělo být všechno. V jejich pro nás neuvěřitelných podmínkách stojí: „Pokud na svém účtu neuskutečníte žádnou transakci během sedmý měsíce, Váš účet se stane „spícím“. Za spící účty je účtován udržovací poplatek 100%, na základě zůstatku na účtu. Poplatek se platí na konci 7. měsíce následujícího po poslední zaznamenané transakci.“ To asi znamená, že pokud kdokoliv neobchoduje 7 měsíců, seberou mu všechno?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *