Obchodní signály od brokerů

Obchodní signály
Takové signály bychom chtěli dostávat všichni, ale to je utopie.

V dnešním článku se podíváme na jedno z častých témat vašich dotazů, a tím jsou opět obchodní signály, tentokrát však od samotných brokerů.

Tématice obchodních signálů a automatických obchodních systémů obecně jsme se už věnovali a hlavní zprávou článku bylo varování, protože je krajně pravděpodobné, že v této oblasti narazíte na podvod.

Ale jak je to se signály přímo od vašeho brokera? Musíme konstatovat, že jsme i v tomto ohledu velmi skeptičtí, i když na rovinu přiznáváme, že jsme na rozdíl od signálů třetích stran signály od žádného brokera nikdy netestovali.

A proč tedy naše skepse? Protože se skepticky stavíme ke každé nabídce, že vám někdo bude zadarmo nebo téměř zadarmo vydělávat peníze. Takové nabídky z principu popírají fungování tržní ekonomiky, a proto silně pochybujeme o jejich skutečných přínosech a výsledcích.

Nechápejte to špatně, nechceme tvrdit, že každý broker, který vám nabízí obchodní signály, vás chce obrat o peníze. Ale jsme přesvědčeni o tom, že kdo umí obchodovat, ten obchoduje na svůj účet a vydělává peníze, a nedává svůj systém nebo signály ostatním obchodníkům jen tak. A to platí pro burzovní obchodování obecně, nejen pro binární opce.

Signály od brokerů jsou podle nás jen nešťastným doplňkem služeb, které makléřské společnosti nabízejí. Jednou s tím asi někdo začal a teď všichni následují, aby to nevypadalo, že mají chudší nabídku služeb než konkurence.

Brokerům do karet nevidíme a nevíme, jak přesně vznikají signály, které nabízejí svým klientům. Generuje je nějaký software? Jsou výsledkem analýz brokerových obchodníků? Těžko říct, navíc to asi nebude v každé firmě stejné. Ale diskutovali jsme na toto téma s několika obchodníky a nikdy nic nenasvědčovalo tomu, že mají signály pro vstupy do obchodů nějaké solidní základy.

Buď nebyly odůvodněny nijak a obchodník prostě dostal signál typu: opce Call na aktivu X s expirací Y. Nebo byl signál doplněn primitivním odůvodněním typu: Apple příští týden vydá nový iPhone, takže kupujte opce Call na Apple. A ještě jsme se nesetkali s obchodníkem, kterého by živilo obchodování signálů od brokera.

Tím nechceme paušálně odsoudit všechny obchodní signály všech brokerů, protože s nimi nemáme dostatečné zkušenosti, ale na své skepsi trváme. Vracíme se tak k jednomu z častých nešvarů, kterým je hledání zkratek při obchodování binárních opcí, především pak takových, kdy chcete, aby za vás někdo obchodoval nebo dělal obchodní rozhodnutí a vydělával vám peníze. Zadarmo, samozřejmě. To je prostě samo o sobě nesmysl.

Pokud nám nevěříte, tak si klidně nějaké signály vyzkoušejte, ale vždy nejdřív na demu. Pokud vám poskytovatel signálů neumožní si signály nejdříve otestovat nanečisto, raději je nezkoušejte vůbec. Podle nás by se brokeři měli držet svého řemesla, kterým je zprostředkování obchodů, a nepřidávat zbytečnosti.

Proto pokud uvažujete nebo hledáte nějaké obchodní signály, které byste mohli bez většího úsilí ziskově obchodovat, přestaňte a raději věnujte svůj čas vlastnímu učení. Pokud si chcete obchodováním dlouhodobě vydělávat, musíte se to prostě naučit, najít si svojí vlastní cestu přes vlastní strategii, která sice může vycházet z jiného systému či systémů, ale těžko někdy něco přeberete jen tak a začnete okamžitě ziskově obchodovat. Protože i kdyby signály byly ziskové, co budete dělat, když je najednou přestane poskytovatel poskytovat?

2 thoughts on “Obchodní signály od brokerů

  1. Dobrý den, hlavní problém bych viděl hlavně v tom, že každý broker binary options obchoduje proti vám (pokud to tak není klidně mě opravte). On vlastně vydělává hlavně na našich ztrátách podobně jako casino, takže logicky, kde by se brala motivace takto fungujícího makléře dávat nám zdarma profitabilní signály?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *