Obchodní signály pro binární opce

V našem diskuzním fóru o binárních opcích se rozvíjí diskuzích o obchodních signálech, což nás přivedlo k dalšímu zamyšlení na toto téma.

Obchodní signály

OptionBot2.0 výsledkyNejdříve si krátce vysvětleme, čeho se toto téma týká. Obchodní signály jsou v podstatě instrukce, kdy a jak vstupovat do obchodů s binárními opcemi. Jinými slovy vám někdo bude říkat, kdy máte otevřít jakou pozici, na kterém podkladovém aktivu a kterým směrem.

Tyto signály můžete dostávat různými způsoby, někdo vám je může říkat osobně, ale nejrozšířenější je pochopitelně elektronický způsob, kdy vám je hlásí nějaký systém přes internet. Občas se pak stírá hranice mezi signály a automatizovanými obchodními systémy, protože některá řešení umí obojí, dávat vám jen signály, ale i přímo je obchodovat na vašem účtu na binární opce.

Problémy

Samozřejmě dobře chápeme, proč se obchodníci snaží takové služby vyhledávat, vidina zisku bez práce je velmi lákavá. Jenomže podle našich zkušeností to tak nefunguje. Otestovali jsme již mnoho systémů, naposledy třeba uměle populární OptionBot 2.0, ale nikdy jsme nenašli nic dlouhodobě ziskového. Samozřejmě ale nemůžeme tvrdit, že žádný takový systém není ziskový, protože bychom je museli otestovat všechny, a to není možné.

Když se ale nad tím zamyslíte, tak jaký smysl má poskytovat ziskový obchodní systém někomu jinému, ať už zadarmo nebo bezplatně? Podle nás žádný. V první řadě proto, že pokud se nějaký systém začne obchodovat masivně, jeho ziskovost je odsouzena k zániku, jak jsme si už několikrát vysvětlili. Za druhé nám přijde logické, že když mám ziskový obchodní systém, vydělávám s ním peníze a nemám důvod se otravovat s jeho programováním do softwaru a zveřejňováním. Burzovní obchodování vám může vydělávat milióny měsíčně, tak proč byste svůj systém prodávali po pár stovkách dalším lidem?

Ano, čistě teoreticky si dokážeme představit výjimečné případy dobrodinců, kteří si už vydělali dost a chtějí se podělit, ale pokud takové případy nastanou, budou to skutečně výjimky a ty systémy se pak tak rozšíří, že časem stejně přestanou být ziskové.

V drtivé většině případů ale platí, že kdo obchodovat neumí, ten to vyučuje, protože si jinak nevydělá. Internet je plný demo-guru, kteří obchodováním nikdy nic nevydělali, ale kteří vás budou zásobovat zaručenými systémy podloženými pár demo obchody. Bohužel až zkušenosti vás naučí rychle rozpoznávat, že vám předkládají ztrátové postupy, systémy nebo obchodní signály. Zpočátku si to můžete ověřit jen tak, že podle nich zkusíte obchodovat, ale využijte pro to vždy jen na demo účet pro binární opce!

Když se budeme držet čistě obchodních signálů, vidíme u nich další zásadní problém. Představme si hypotetickou situaci, kdy ty signály budou opravdu přinášet zisky. Pak si ale musíte uvědomit, že se stanete zcela závislými na poskytovateli těch signálů, protože nebudete vědět, jakým způsobem je generuje, jak podle něj vznikají impulsy pro vstupy do obchodů. Chcete vaše příjmy založit na této závislosti? Co když ten poskytovatel ty signály jednoho dne vypne? Přijdete o veškeré své příjmy z obchodování a budete znovu na začátku.

Vlastní cesta

Ze všech těchto důvodů podle nás nemá vůbec žádný smysl ztrácet čas hledáním poskytovatele obchodních signálů pro binární opce. I kdybyste totiž měli obrovské štěstí, že najdete něco opravdu ziskového, tak se při nejmenším vystavíte riziku, že jednoho dne prostě nebudou nebo přestanou fungovat, a vy nebudete mít nic, od čeho se odrazit. Podle nás je to ale stejně absurdní představa. Jak byste reagovali na inzerát, že někdo bude za vás podnikat a vyplácet vám veškeré zisky z toho podnikání, přičemž vy byste mu neplatili nic nebo jen pár stovek korun měsíčně? Asi byste hned tušili, že něco nehraje.

Proto pokud to s vyděláváním prostřednictvím obchodování binárních opcí myslíte vážně, věnujte mu svůj čas a učení. Najděte si vlastní cestu. Hrajte si s grafy, hledejte situace, které se naučíte obchodovat, testujte, demujte. Postavte si solidní základy a získejte zkušenosti, které budete moct při binárním obchodování nebo i na jiných burzách využívat dlouhodobě a o které vás nikdo nebude moct připravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *