Obchodování binárních opcí jako sázení

Binární opce sázky
Binární opce v podobě sázení můžou být lákavé, ale podle nás za s tím spojená rizika nestojí.

Pro obchodování binárních opcí si v zásadě můžete vybírat mezi dvěma druhy brokerů. Jedním jsou tradiční brokeři coby společnosti poskytující finanční služby, druhý představují sázkové kanceláře, které mají svá specifika, na něž je třeba si dávat pozor.

Sázkové kanceláře se sice tváří jako regulérní brokeři binárních opcí, ale nejsou jimi. To má sice výhodu v tom, že příjmy z obchodování binárních opcí nepodléhají dani z příjmů, tedy alespoň teoreticky, protože výhry z loterií a sázek na území EU nepodléhají dani, ale také to přináší řadu nevýhod, z nichž jedna může být pro váš obchodní účet fatální.

Sázkové kanceláře odlišuje v první řadě to, že podléhají zcela jinému druhu regulace, než skuteční brokeři. Sázková kancelář není pod dohledem národního finančního regulátora nebo národní banky, většinou ji postačí licence ministerstva financí. To znamená, že je její počínání méně kontrolováno v ohledu, který nás zajímá nejvíce, a to je nabízení férové ceny podkladových aktiv a férové exekuce obchodů.

Druhý aspekt obchodování binárních opcí u sázkových kanceláří spočívá v tom, že sázková kancelář může vypisovat libovolné kurzy, tudíž se vám může snadno stát, že když budete dlouhodobě vydělávat, upraví vám návratnost u opcí na nižší procenta tak, aby vás přivedla do ztráty. A není to nic nelegálního, je na vás, jestli vypsané „kurzy“ akceptujete, tady nejste na finančním trhu v pravém slova smyslu.

Na rozdíl od brokerů nejsou sázkové kanceláře zapojeny do žádných burzovních systémů, tudíž nemůžou využívat běžných zajišťovacích nástrojů a efektivně řídit svá finanční portfolia. Skutečný broker může vydělávat na vydělávajícím i prodělávajícím obchodníkovi, pokud má své systémy šikovně nastavené, protože může vždy brát na burzách opačné pozice k těm vašim, párovat objednávky svých klientů a podobně.

Sázková kancelář nikoliv, ta neposkytuje obchodování burzovního typu, jen přijímá sázky. Ačkoliv žádné z těchto firem nezveřejňují detaily nakládání s objednávkami klientů, podle dostupných informací nám vychází, že sázková kancelář může vydělávat, jen když vy proděláváte, a proto se dá očekávat, že vám nastaví takové podmínky obchodování, že budete prodělávat.

Na druhé straně broker binárních opcí je finanční instituce, která podléhá finančnímu dozoru a nemůže si dovolit upravovat čísla z trhů a pružně vám měnit návratnost, jak si ji zlíbí. Prostě na finančních trzích existují jiná a přísnější pravidla. Další nemalou výhodou je, že u brokerů bývají vklady na obchodních účtech automaticky pojištěné, takže ani v případě krachu dané společnosti o ně nepřijdete.

Samozřejmě se také najdou špatní brokeři, kteří můžou zkoušet různé triky, jak vám obchodování ztížit, ale u nich jsou takové praktiky nelegální manipulací, na kterou si lze stěžovat regulátorovi, zatímco sázková kancelář může kurzy upravovat libovolně.

Příkladem brokera, který funguje na základě loterijní a nikoliv makléřské licence, je Binary.com. Podobně zřejmě funguje i WinOptions.com, který přímo ve svých podmínkách má, že není broker, i když navenek tvrdí opak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *