Obchodování binárních opcí na vyšších time framech

binarniopcegrafy
Na pomalejších grafech bývá situace obvykle přehlednější.

Začínající obchodníci mívají často touhu obchodovat co nejvíce, aby vydělali co nejvíce peněz. Vyhledávají proto rychlé opce s krátkou splatností. Pokud se jim tímto stylem daří, není v tom žádný problém, pokud ne, jednou z cest k úspěchu může být přechod na pomalejší styl obchodování s binárními opcemi s delší splatností.

Vyloženě adrenalinovou záležitostí, která podle nás silně hraničí s gamblingem, jsou 60sekundové opce. I když známe obchodníky, kteří je obchodují úspěšně, je podle našich zkušeností o něco snazší uspět na pomalejších opcích. Tím ale samozřejmě nechceme nikoho od ničeho odrazovat, každý si může vyzkoušet všechny typy na demo účtu a pak se rozhodnout pro vlastní strategii.

V tomto článku ale chceme ukázat, že pro mnohé může být jednodušší se orientovat v grafech na vyšších time framech. Jde totiž o to, že na rychlých grafech (5 min. a nižší) je spousta šumu, který znesnadňuje orientaci v celkovém trendu, je těžší si udělat celkový obrázek. Šum je způsoben boji o hranice, krátkodobými a/nebo velkými objednávkami a podobně.

Když si grafy přepnete na vyšší časové rámce, 15minutové, ale spíš ještě vyšší, zjistíte, že spousta šumu zmizí a grafy budou zpravidla jasnější. Samozřejmě ne vždy, ale obecně platí, že čím jdete s grafy na vyšší time frame, tím méně uvidíte zkreslujícího šumu.

Ruku v ruce se s pomalejšími grafy musí při obchodování samozřejmě jít pomalejší binární opce, tedy s delší splatností. Protože obchodovat čtvrthodinové opce podle denních grafů by samozřejmě nebylo možné.

Přesun na pomalejší grafy má své výhody a nevýhody. Nevýhodou je, že uvidíte méně obchodních příležitostí. Kompenzovat to můžete tím, že budete sledovat víc trhů najednou, protože právě to pomalejší grafy umožňují. Výhodou by měla být snazší orientace v tom, co trhy dělají, a z toho vyplývající vyšší úspěšnost obchodů.

Takže pokud máte při obchodování binárních opcí pocit, že jsou cenové grafy těžko srozumitelné a těžko čitelné, můžete zkusit udělat obrazně řečeno krok zpět a podívat se na grafy s odstupem v podobě vyšších časových rámců.

2 thoughts on “Obchodování binárních opcí na vyšších time framech

  1. Dobry den,

    zajimalo by me spojeni casovych ramu a vyprseni opce. Existuje nejake pravidlo dle ktereho se ridit? Napriklad pokud mam zapnuty MT na grafu 15 minut a vidim, ze je vhodna doba ke vstupu, je vyhodnejsi vybrat vyprseni opce za 15 minut nebo az za 30 nebo 45 minut? Pokud bych chtel zadat opci na 45 minut, je lepsi uz koukat na 30 minutovy graf? Mozna hloupa otazka, ale jsem teprve novacek.

    Dekuji za odpoved a preju uspesny den 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *