Obchodování denních opcí aneb když nemám čas

grafy
Denních grafů můžete sledovat hodně najednou.

Zájemci o obchodování binárních opcí se často setkávají s problémem nedostatku času. Většina lidí samozřejmě má nějaké zaměstnání nebo podniká, takže pro ně nemusí být snadné vyhradit si denně třeba hodinu nebo dvě na obchodování.

A dotazů na téma nedostatku času jsme dostali už několik. Řešení může nabídnout obchodování na vyšších time framech. Toto téma jsme už jednou nastínili a teď se na něj podíváme ještě jednou s otázkou, jak tradingu věnovat co nejméně času.

Z tohoto pohledu představuje zajímavou cestu obchodování opcí podle denních grafů, které si můžete zobrazit v Metatraderu. Podle nich pak můžete obchodovat opce se splatností na konci dne nebo za několik dnů, nabízí je brokeři jako Stockpair nebo 10trade.

Výhody

Jak už jsme několikrát říkali, na vyšších časových rámcích je méně šumu, takže cenové grafy bývají snadněji čitelné, lépe se zorientujete v trendech. Mělo by proto pro vás být snazší dosáhnout vyšší úspěšnosti.

Navíc vám bude stačit zkontrolovat grafy jen jednou za den (ráno), jestli se nenaskytly obchodní příležitosti, což zabere jen pár minut, včetně otevření případných pozic.

Obchodování je mnohem klidnější a méně stresující, své obchody si můžete v klidu rozmyslet.

Nevýhody

Je zřejmé, že čím pomalejší grafy, tím méně obchodních příležitostí, na denních grafech se svíčka utvoří jen jednou za den. Je logické, že třeba na minutových grafech budete mít za stejné období mnohem víc možností.

To se ale dá u denních grafů částečně kompenzovat tím, že si otevřete víc grafů najednou. V Metatraderu můžete mít vedle sebe otevřeno třeba 20 trhů najednou a bude to zvládnutelné množství. Jednou za den je zkontrolujete během pár minut. U minutových grafů byste takové množství trhů najednou nezvládli.

Závěr

Začátečníci většinou vyhledávají u binárních opcí rychlou akci a rychlé peníze. To jim sice denní grafy a denní opce nenabídnou, ale přinášejí klid do obchodování, který se může vyplatit v mnoha ohledech. Předně pak můžou řešit situaci s nedostatkem času na obchodování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *