Obchodování v trendu: korekce vs. pohyb

trendV dnešním článku bychom chtěli připomenout, že možností, kdy vstupovat obchodem do trendu, je víc než jen jedna.

U většiny strategií se setkáváme s tím, že hledají vstupy do obchodů na tak zvaných korekcích pohybu, tedy v momentech, kdy se cena na chvíli vrátí proti trendu a chystá se v něm pokračovat. Tuto snahu si s sebou strategie přinášejí z ostatních investičních nástrojů, kde je vhodné vstupovat v místech odporu (support/resistance úrovně – SR), abyste za ně umístili stop loss.

Ale na binárních opcích nás stop loss netrápí. Vůbec nevadí, pokud cena na chvíli jde proti nám a překoná nějakou úroveň, za kterou bychom normálně umísťovali objednávku pro výstup ve ztrátě. Nechápejte to špatně, supporty a resistance pořád zůstávají velmi dobrými místy pro hledání vstupů do obchodů i na binárních opcích, ale nemusí pro nás být dogmatem.

Na SR úrovních totiž také riskujete, že se cena bude chvíli odrážet na místě, což u binárních opcích nechceme. Proto jsme chtěli připomenout, že můžete vstupovat i do rozjetého pohybu. Obchodníci často přemýšlí tak, že do rozjetého trendu ne, protože se může kdykoliv otočit. A raději čekají na korekce. Ale rozjeté trendy často pokračují i bez korekcí.

Když se podíváte na obrázek u tohoto článku, tak cena v klesajícím trendu udělala několik korekcí, zároveň také měla velmi plynulý pohyb směrem dolů, u kterého bylo x příležitostí pro vstup. Dnešní článek bychom proto chtěli formulovat především jako inspiraci, že není nutné se držet mentality korekcí v trendu a bát se delších pohybů.

Pokud chcete vstupovat do rozjetého pohybu, musíte to samozřejmě také určitým způsobem uchopit a stanovit si pravidla na základě testů (na historických datech a na demo účtu). Můžete třeba při tom sledovat i volume (objemy obchodů  – ukazatel), abyste odhadli, kdy se pohyb rozjíždí a kdy by mohl skončit.

Určitě si také dávejte pozor, když cena překonává předchozí dna/vrcholy, protože to jsou úrovně, které můžou pohyb zbrzdit nebo zastavit. Dívejte se také na tvary svíček, i z nich můžete vyčíst, jak mezi sebou zápasili býci a medvědi a jestli měl někdo jednoznačně navrch, což může napovídat o tom, jestli by pohyb mohl pokračovat.

A v neposlední řadě myslete také na time frame, jestli je lepší vstupovat jen na jednu svíčku, nebo jestli necháte ceně víc času na pohyb požadovaným směrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *