Obchodování v trendu: korekce vs. pohyb

trendV dnešním článku bychom chtěli připomenout, že možností, kdy vstupovat obchodem do trendu, je víc než jen jedna.

U většiny strategií se setkáváme s tím, že hledají vstupy do obchodů na tak zvaných korekcích pohybu, tedy v momentech, kdy se cena na chvíli vrátí proti trendu a chystá se v něm pokračovat. Tuto snahu si s sebou strategie přinášejí z ostatních investičních nástrojů, kde je vhodné vstupovat v místech odporu (support/resistance úrovně – SR), abyste za ně umístili stop loss.

Ale na binárních opcích nás stop loss netrápí. Vůbec nevadí, pokud cena na chvíli jde proti nám a překoná nějakou úroveň, za kterou bychom normálně umísťovali objednávku pro výstup ve ztrátě. Nechápejte to špatně, supporty a resistance pořád zůstávají velmi dobrými místy pro hledání vstupů do obchodů i na binárních opcích, ale nemusí pro nás být dogmatem.

Na SR úrovních totiž také riskujete, že se cena bude chvíli odrážet na místě, což u binárních opcích nechceme. Proto jsme chtěli připomenout, že můžete vstupovat i do rozjetého pohybu. Obchodníci často přemýšlí tak, že do rozjetého trendu ne, protože se může kdykoliv otočit. A raději čekají na korekce. Ale rozjeté trendy často pokračují i bez korekcí.

Když se podíváte na obrázek u tohoto článku, tak cena v klesajícím trendu udělala několik korekcí, zároveň také měla velmi plynulý pohyb směrem dolů, u kterého bylo x příležitostí pro vstup. Dnešní článek bychom proto chtěli formulovat především jako inspiraci, že není nutné se držet mentality korekcí v trendu a bát se delších pohybů.

Pokud chcete vstupovat do rozjetého pohybu, musíte to samozřejmě také určitým způsobem uchopit a stanovit si pravidla na základě testů (na historických datech a na demo účtu). Můžete třeba při tom sledovat i volume (objemy obchodů  – ukazatel), abyste odhadli, kdy se pohyb rozjíždí a kdy by mohl skončit.

Určitě si také dávejte pozor, když cena překonává předchozí dna/vrcholy, protože to jsou úrovně, které můžou pohyb zbrzdit nebo zastavit. Dívejte se také na tvary svíček, i z nich můžete vyčíst, jak mezi sebou zápasili býci a medvědi a jestli měl někdo jednoznačně navrch, což může napovídat o tom, jestli by pohyb mohl pokračovat.

A v neposlední řadě myslete také na time frame, jestli je lepší vstupovat jen na jednu svíčku, nebo jestli necháte ceně víc času na pohyb požadovaným směrem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *