Obchody s komoditami

Investice do komoditTímto článkem chceme otevřít novou sérii, ve které si postupně představíme podkladová aktiva, které můžeme prostřednictvím binárních opcí obchodovat. Začneme komoditním obchodováním.

Komodity dělíme na skupiny, jsou to energie, kovy, maso a zemědělské produkty. Můžete tak obchodovat třeba ropu, plyn, zlato, stříbro, pšenici, kávu, cukr či vepřové maso. A díky binárním opcím vždy jednoduchým způsobem, bude vám stačit správně předpovědět, zda cena v určitém časovém intervalu poroste nebo klesne, jiným slovy jestli bude níž nebo výš, až váš obchod skončí.

Klasické obchodování s komoditami je poměrně náročné na kapitál, pro začátek byste potřebovali desítky tisíc korun, abyste si mohli otevřít obchodní účet. U binárních opcí zůstává zachována jejich výhoda nízkých nároků, účet můžete mít už za dva tisíce korun a minimální obchod je jen sto korun.

A přitom se vám nemůže stát, že byste byli nuceni kvůli volatilitě riskovat víc, než je zdravé, protože vaše riziko je vždy omezené na částku, kterou do obchodu investujete, a je jedno, jak velké pohyby bude cena dělat.

Technické komoditní obchodování se moc neliší od ostatních typů obchodování, pořád jde o analýzu cenových grafů. Pokud byste se však rozhodli obchodovat fundamenty, do hry tu často vstupují zcela jiné zprávy, než například u měn nebo indexů. Investice do komodit totiž ovlivňují věci, jako je počasí, úroveň sklizně, politická nestabilita v dané zemi a podobně.

V tomto případě platí klasické křivky nabídky a poptávky. Čím bude daná komodita vzácnější, tím bude dražší, a opačně, nadbytek vyvolává pokles ceny. Pokud tedy třeba očekáváme pokles objemu sklizené pšenice kvůli vlně sucha, dá se předpokládat, že cena pšenice poroste, takže bychom koupili binární opci spekulující na růst. Tento způsob obchodování s komoditami je zajímavou alternativou ke klasické technické analýze.

Brokeři binárních opcí sice nenabízejí kompletní portfolio komodit, ale většinou jejich nabídka čítá tak deset komodit, což by mělo většině obchodníků stačit. Téměř vždy najdete binární opce na zlato, stříbro a ropu. Většinou pak také kávu, kukuřici, pšenici, cukr, měď a platinu.

2 thoughts on “Obchody s komoditami

  1. pisete ze rast ceny ovplivnuje pocasie,politicka nestabilita atd.. ale ked som dobre pochopil tieto indexi nam davaju casovo sirsi interval…napr. ked obchodujem na 30min alebo 15min opce tak velmi mi pocasie neovplivni trend dane opce.. prosim vysvetlite mi to.. dekuji

    1. Dobrý den, tyto a jiné zprávy můžou ovlivnit dlouhodobé trendy, ale také krátkodobé, když dojde ke zveřejnění zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *