Odděluje se XRP svým růstem od ostatních kryptoměn?

Ripple XRPDění minulého a tohoto týdne naznačuje, že by se mohla blížit racionalizace kryptoměnových trhů.

Pokud jste investoři, kteří si poctivě dělají domácí úkoly a jednotlivé kryptoměny posuzují na základě co největšího množství informací, mohli jste doposud jen lamentovat nad tím, jak se všechny kryptoměny hýbou velmi podobně, ačkoliv mají pramálo společného.

Z tohoto pohledu je zajímavé dění kolem kryptoměny XRP, kterou používá (nejen) firma Ripple. Ripple je zaměřený na mezinárodní finanční převody a XRP využívá jako tak zvanou bridge currency, tedy měnu pro směnu a rychlý převod mezi státy.

A je to právě XRP, které se minulý a tento týden oddělilo od ostatních hlavních kryptoměn a hýbe se samostatně. Zatímco ostatní přední digitální měny víceméně stagnují, XRP výrazně zhodnotilo, od minulého týdne na dvojnásobek.

Při těchto růstech dokonce tento i minulý týden sesadilo ether z pozice druhé největší kryptoměny, ale zatím vždy jen dočasně. Teď jsou si obě měny podle tržní kapitalizace velmi blízko, takže další výměna pozic může nastat kdykoliv.

Otázka je, co stojí za posilováním XRP? Můžeme jen spekulovat, protože pravdu vědí jen ti, kdo objemy svých obchodů hýbou s trhy. Faktem je, že XRP doprovází mnoho pozitivních zpráv.

Jedná se o kryptoměnu s nejlepším zázemím díky Ripplu, který investuje velké peníze do rozvoje jejího ekosystému. Například bývalý technický ředitel Ripplu Stephan Thomas teď stojí v čele projektu Coil, který přináší nový způsob monetizace digitálního obsahu, a využívá při tom XRP.

Ripple také nedávno oznámil iniciativu Xpring, v rámci které dotuje právě projekty jako Coil, které staví na XRP.

Kromě toho samotný Ripple neustále nabírá nové a nové partnery, jako jsou banky a další finanční instituce, kteří využívají jeho produkty pro mezinárodní převody peněz. Ten klíčový produkt s názvem xRapid, který využívá XRP, by měl být překlopen do ostrého provozu do konce roku.

Více se možná dozvíme už příští týden během dvoudenní konference Swell, kterou Ripple pořádá.

Jestli se XRP skutečně už oddělilo od ostatních kryptoměn, nebo jsou současné pohyby opět jen manipulace spekulátorů před Swellem, ale ukáže až čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *