Odhalení podvodu: Změn Život recenze

Zmeň Život (Zmeň Svůj Život)Jeden náš čtenář se na nás obrátil s žádostí o názor na projekt Změn Život, pod kterým je podepsaný Daniel Dale. Proto následující recenze.

V první řadě se dotčený projekt má zřejmě jmenovat Změň Život. Tak jako tak se jedná o jednoznačný podvod, který zneužívá investování, byť ne přímo prostřednictvím binárních opcí.

Tentokrát se investování týká digitálních měn, jako je například bitcoin. Zmeň Život má znamenat garantovaný výdělek 800 tisíc korun za první dva měsíce, a to díky investiční metodě, kterou vám Dale prodá za 990 korun. Ovšem údajně dostanete 5000 Kč zadarmo do začátků investování.

Daniel Dale

Daniel DaleKdo je Daniel Dale, který nabízí DVD Garantované investice do virtuálních měn? Fiktivní osoba, neboli podvodník.

Podívejte se na obrázek, uvedená fotka na webu Změň Život patří úplně někomu jinému (Michaelu Higginsovi), byla prostě ukradená. To samo o sobě je důkazem, že čelíte podvodu, a že žádných pět tisíc do začátků obchodování nedostanete. Ale pojďme dál.

Bitcoin

Celý projekt Zmeň Život se točí kolem digitálních měn, dokonce i zaplatit za DVD máte bitcoinem. A to není náhoda, protože platby bitcoinem jsou nevratné a z velké míry anonymní. Takže když po zaplacení Daleovi zjistíte, že jste byli podvedeni, bude už pozdě a peníze vám nikdo nevrátí.

Zkušenosti

ZkušenostiNa stránkách Zmeň Svůj Život najdete také příběhy lidí, kteří údajně vydělali touto metodou miliony korun.

Ale opět se jedná o podvod, fotky jsou kradené hlavně ze sociální sítě VK. Podívejte se na obrázek vpravo a uvidíte, že patří úplně jiným lidem.

Virtuální měny

Virtuální měny jako takové, zejména pak blockchainové technologie, jsou fenoménem dneška. Stejně jako binární opce v ostatních podvodech byly tady prostě zneužité.

Co se týče obchodování s digitálními měnami, tak pochopitelně má potenciál, ale z našeho pohledu spíš hodnotový. Digitálních měn jsou stovky a u brokerů lze obchodovat klasickým burzovním způsobem jen bitcoin. Ostatní měny musíte fyzicky nakoupit a pak prodat, pokud chcete spekulovat. A to je značně nepraktické.

Proto se spíš jeví zajímavější vyhodnocovat fundamenty a případně nakoupit určitou měnu skutečně s předpokladem, že její hodnota bude růst. Skokanem poslední doby je ether (Ethereum), ale ten už je z našeho pohledu dost drahý. Mezi další přední měny po bitcoinu patří ripple a litecoin.

Je ale také třeba vědět, že se většina digitálních měn dá tak zvaně těžit počítačem, což představuje alternativní způsob nabití.

V žádném případě ale neplatí, že by spekulativní obchodování s virtuálními měnami bylo nějak zvlášť snazší než s klasickými národními (fiat) měnami. Bez řádné analýzy se při obchodování nikdy neobejdete. U digitálních měn se navíc přidává komplikovanost v podobě transakčních nákladů.

Závěr

Změň Život od Daniela Dalea je podvod, který vás rovnou připraví o tisíc korun, abyste pak zjistili, že jste se ziskově obchodovat s virtuálními měnami nenaučili.

Z našeho pohledu je pro zájemce jednodušší obchodování binárních opcí, které si můžete vyzkoušet na demo účtu, aniž byste cokoliv platili nebo riskovali. K dispozici máte regulované prostředí, ve kterém si můžete zkusit postavit ziskovou strategii pro vydělávání skutečných peněz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *