Penizex, Honza Kudělásek a další podvod z Barcelony

penizex
Další podvodné stránky o binárních opcích pod jménem Honza Kudělásek.

Mezi podvodnými stránkami o binárních opcích je nejrozšířenější příběh fiktivního učitele, který zanechal své práce a obchodováním binárních opcí si vydělal na apartmán v Barceloně. Patří mezi ně i smyšlený Honza Kudělásek z Ostravy a jeho stránky (objevil se i nesmyslný klon na jméno Honza Kudělásková na doméně Penizeblog).

Nemuseli bychom ani zkoumat další obsah stránky Penizex, abychom věděli, že se jedná o podvod. Protože příběh učitele, který si za peníze z binárních opcí koupil apartmán v Barceloně, je starý jako binární opce v České republice a neustále ho kopírují další a další lidé na své stránky (nebo je to jeden a ten samý člověk?).

Výčet fiktivních učitelů, kteří vydělali na binárních opcích, je skutečně už rozsáhlý: Adam Bříza, Adam Nový, Martin Erben, Adam Svoboda, Jaroslav Baláž, Klára Vaňková a Karolína Slapová. Ne nepodobný je jim Tomáš Stodola. Všechno jsou to až na detaily stejné stránky se stejným podvodným příběhem.

Ale pojďme se blíže podívat na Honzu Kuděláska, protože ten přidává určité nové triky. Prvním z nich je působivý výpis ze Skrillu, kde ukazuje své příjmy z obchodování u 24option (jehož název mimochodem chybně uvádí jako 24options). Kdyby celá stránka nebyla jen jednou z kopií v řadě, mohli bychom uvažovat, jestli je výpis skutečný nebo nikoliv, ale jelikož je celá stránka podvod, není jediný důvod předpokládat, že by byl výpis reálný. Buď pochází od někoho jiného, protože žádný Honza Kudělásek zbohatnuvší na binárních opcích neexistuje, nebo je výpis upravený v nějakém grafickém programu.

Dalším důkazem o podvodu Penizex je, že autor neumí ani elementární matematiku. Tvrdí, že si v Barceloně koupil byt za 299 tisíc eur, o kousek dál pak že na něj vydělával 1,5 roku s příjmy 11 tisíc eur měsíčně. Když si ta čísla vynásobíte, tak by za tu dobu na byt nevydělal, scházela by mu jedna třetina ceny. Nemluvě o tom, že by už vůbec neměl na to BMW.

Údajný Kudělásek pak ukazuje výpisy obchodů, kde je jen 1 ztrátový z 20, neboli dosáhl 95 % úspěšnosti vstupů. Tak to buď bylo extrémní štěstí jiného obchodníka, nebo jsou to opět výpisy upravené v grafickém programu, protože takovou úspěšnost můžete mít jen ojediněle a zcela určitě ne dlouhodobě, to si troufáme tvrdit my na základě dlouholetých zkušeností.

Stránka Penizex uvádí také mnoho hloupostí, jako například že kdo chce normálně obchodovat na burze, musí zaplatit „deset tisíc eur jen za poplatky a služby“. To je lež. Dnes můžete obchodovat třeba Forex s pár desítkami eur, a to hovoříme o vašem obchodním kapitálu, nikoliv o poplatcích, ty jsou jen nepatrným zlomkem objemu obchodů. Jiné trhy vyžadují trochu vyšší kapitál, ale poplatky jsou opět jen zlomkem uskutečněných transakcí. Pravda ale je, že u binárních opcí poplatky neplatíte, což je výhoda.

dinapoli1
Šablona Dinapoli s větším přiblížením pohledu. Sledujte úhel sklonu křivek.
dinapoli2
Stejný graf s menším přiblížením. Úhly sklonu křivek jsou mnohem strmější.

Samotná obchodní metoda je stejně absurdní jako celá stránka. Ve zkratce řečeno bude čtvrtá svíčka po třech rostoucích také rostoucí, když má klouzavý průměr („bílá čára“) sklon menší než 50 stupňů. Nesmysl, trhu je úplně jedno, kolik svíček předtím rostl nebo nerostl a jestli má nějaká čára takový nebo jiný úhel. Navíc úhel klouzavého průměru není objektivní ukazatel, protože záleží na úrovni přiblížení grafu a jeho úhel je na stejném grafu pokaždé jiný.

O tom, že Kudělásek neexistuje a autor stránek Penizex nemá o obchodování binárních opcí ani páru, svědčí spousta detailů, jako třeba věta „používám jméno Skrill“ u údajného výpisu z účtu. Skrill je společnost zprostředkovávající elektronické platby, mimochodem.

Takže jako vždy platí, nenechte se pod vlivem emocí strhnout k neuváženému obchodování binárních opcí. Takové stránky se na vás snaží zapůsobit upoutávkami jako „Jak vydělat 500 eur za méně než tři hodiny?“, ale pokud se do obchodování pustíte podle takových návodů, téměř jistě svůj kapitál proděláte. To je pravděpodobně cílem Kudělásků a spol., zřejmě z toho mají provize, jinak by nemohli lidi navádět k tak nesmyslnému investování. Obchodováním binárních opcí se dají vydělávat peníze, ale mnohem reálnější průběh ziskovosti vypadá spíš takhle. Binární opce nejsou žádné tajemství bankéřů, jsou běžným finančním nástrojem. Jestli je takové obchodování pro vás, si nejdříve vyzkoušejte na demu.

4 thoughts on “Penizex, Honza Kudělásek a další podvod z Barcelony

  1. Shreku, to jsi špatně pochopil. To není jeho profilovka. To je „stock foto“ z fotobanky. Ten chudák kdysi kdesi podepsal fotografovi „model release“, že souhlasí s použitím fotky svýho xichtu pro reklamní účely a o nějakých binárních ovcích (nebo opicích či o čem) nemá ani páru…

  2. Je to proste sikovnej blbec, kterej pravdepodobne nachyta další a další lidi a pak si byt v Barcelone koupi. Holt ceska natura.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *