Po zákazu můžete binární opce dál obchodovat jako profesionálové. Co to obnáší?

Profesionalni obchodniciNa začátku července vejde v platnost evropský zákaz obchodování binárních opcí pro retailové zákazníky. Pro profesionály platit nebude.

Každý zákazník jakéhokoliv brokera bude automaticky klasifikován jako retailový zákazník. To znamená nemožnost obchodovat binární opce od začátku července.

Můžete ale požádat, abyste byli klasifikování jako profesionální obchodníci. Pokud tento status získáte, můžete dál obchodovat binární opce, využívat větší páku u CFD a účastnit se soutěží. Na druhé straně ale vaše peníze na obchodním účtu už nebudou pojištěné proti úpadku brokera.

Profesionální obchodník – podmínky

Abyste mohli být klasifikováni jako profesionální obchodníci a mohli i nadále obchodovat binární opce, musíte splnit určité podmínky. A nakonec je na brokerovi, jestli vám tento status udělí.

Podívejme se, jaké podmínky pro profesionální obchodníky platí u IQ Option. Musíte splnit alespoň dvě z následujících tří podmínek:

  • Za poslední rok mít na kontě alespoň 10 obchodů v každém čtvrtletí, přičemž každý obchod musí mít hodnotu minimálně 150 eur.
  • Vaše obchodní portfolio (otevřené obchody + zůstatek na obchodním účtu) je větší než 500 tisíc eur.
  • Máte alespoň roční zkušenosti z práce ve finančním sektoru.

Na první pohled je zřejmé, že pro většinu lidí bude nedosažitelná druhá podmínka, tedy obchodní kapitál přesahující 500 tisíc eur, což je více než 12 milionů korun.

Zbývají tedy dvě ostatní podmínky. Mít na kontě dostatečný počet obchodů v dostatečném objemu se jeví jako splnitelné pro lidi, kteří obchodují už delší dobu, zvlášť protože se počítají obchody se všemi investičními nástroji, nejen binárními opcemi.

Třetí podmínka nemusí být těžká na splnění, pokud pracujete nebo jste pracovali ve finančním sektoru, ovšem pro lidi, jenž pracují v jiném oboru, to bude zřejmě nepřekonatelná překážka.

Jaký je postup

Pokud si myslíte, že splňujete alespoň dvě z kladených podmínek, můžete brokera požádat o status profesionálního obchodníka, lze to udělat přímo z administrace obchodního účtu.

Mějte ale na paměti, že na status profesionála není automatický nárok, vždy bude záležet na posouzení vaší situace brokerem, ten má konečné slovo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *