Pojištění peněz na obchodním účtu pro binární opce

pojištění binárních opcíNa našich stránkách opakovaně doporučujeme obchodovat jen s regulovanými brokery binárních opcí a v tomto článku si detailně rozebereme jeden z hlavních důvodů. Je to pojištění zůstatku na obchodním účtu.

Většina brokerů binárních opcí sídlí na Kypru, což může znít zvláštně, ale ve skutečnosti je to výhoda, protože právě Kypr se svým regulačním orgánem CySec je v regulaci binárních opcí zřejmě nejdál. Tím, že brokery donutil podřídit se regulaci, zajistil obchodníkům standardní ochranu, která je běžná pro klienty bank a investičních společností.

Pro ty, kdo obchodují binární opce, je důležité, že jsou jejich finanční prostředky na obchodním účtu automaticky pojištěné proti úpadku brokera. To znamená, že kdyby se z nějakého důvodu broker dostal do platební neschopnosti a nebyl schopný dostát svým finančním závazkům vůči klientům, tak vám tak zvaný Investor Compensation Fund vyplatí vaše peníze za něj. Každý broker na Kypru musí být v rámci regulace i členem tohoto fondu.

Finanční prostředky na obchodním účtu pro binární opce jsou kryté do maximální výše 20 tisíc eur na osobu, do této částky vám v případě problémů brokera bude vyplaceno vše. Toto automatické pojištění platí jen pro fyzické osoby, ne pro firmy a investiční společnosti.

Jako obchodníci s binárními opcemi tedy můžete být v klidu, pokud budete obchodovat u regulovaného brokera, nepřijdete o své peníze ani v případě jeho krachu.

Je to jedna z hlavních výhod regulace. Další velkou výhodou je možnost se obrátit na regulátora v případě, že byste se nemohli dovolat svých práv přímo u brokera.

Pojištění vkladů je v EU běžná věc, problém ale je, že mimo Kypr brokeři binárních opcí většinou nejsou regulovaní, protože to v ostatních zemích zatím nebývá povinné, tudíž se na ně takové pojištění nevztahuje.

Například ve Velké Británi funguje tak zvaný Financial Services Compensation Scheme, který je obdobou kyperského Compensation Fund. Také funguje jako pojišťovna klientských peněz u bank a investičních společností. Jenomže brokeři binárních opcí sídlící na území Velké Británie většinou regulovaní ještě nejsou, takže se na jejich klienty toto pojištění nevztahuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *