POZOR na Cryptotek, je to nelegální investiční služba – recenze

V této recenzi se věnujeme projektu Cryptotek, který poskytuje nelegální investiční služby a vykazuje znaky podvodu.

Co je Cryptotek

Cryptotek webCryptotek má poněkud mlhavou webovou prezentaci, ale když si ji projdete celou, zjistíte, že se jedná o projekt zaměřený na kryptoměny, který nabízí, že zhodnotí vaše investice.

Ke zhodnocování vašich vkladů má docházet prostřednictvím aktivit, které společnost provozuje, tedy těžením kryptoměn, obchodováním a investováním do jiných projektů.

A teď k tomu hlavnímu, kolik se má dát vydělávat s Cryptotekem? V těžení se měsíční zhodnocení pohybuje kolem 16 procent, zatímco nejvýhodnější má být obchodování s až 26 procenty za měsíc.

Ruce pryč od Cryptoteku

Náš názor na Cryptotek je jednoznačný, jedná se o nelegální investiční službu, která vás s největší pravděpodobností připraví o peníze, a proto se držte stranou.

Lži

Kontaktní informacePrvní velký problém Cryptoteku je, že lže o své identitě a licencích. Na jeho webu jsou protichůdné informace o tom, kde společnost sídlí. Hlavní stránka říká, že v americkém Baltimoru ve státě Maryland. Ovšem v marylandském obchodním rejstříku žádná společnost Cryptotek registrována není.

Velkou lež uvádí Cryptotek o tom, že má licenci v 191 zemích. Není to pravda, investiční licenci nemá v žádné zemi. Už díky svému sídlu v USA potřebuje americkou licenci, ale tu nemá, SEC ani CFTC o této společnosti nemají žádné informace.

Cryptotek není registrovaný ani nikde v Evropské unii, v registru České národní banky o něm nenajdete vůbec nic. Jedná se tedy o naprosto neregulovanou investiční službu, a tudíž i nelegální. Je nelegální ve všech zemích, které regulují investiční služby, počínaje Spojenými státy, kde údajně sídlí, Českou republiku konče, kde se evidentně díky české verzi stránek snaží také prosadit.

Absurdní čísla

Nemožné ziskyA teď k tomu, proč jsme přesvědčeni, že je Cryptotek podvod. Jsou to slibované zisky. 16 procent měsíčně těžením kryptoměn nevyděláte, to prostě není fyzicky možné. Když si uvědomíte, že je nejdříve třeba investovat do hardwaru a že by to Cryptotek nedělal zadarmo, muselo by hrubé zhodnocení být v desítkách procent měsíčně, což je u těžení ještě větší nesmysl.

Co se týče samotného obchodování, tak pravidelných 26 procent měsíčně nemůže slibovat žádná seriózní firma nebo obchodník. Ano, obchodováním kryptoměn můžete mít měsíce s takovým ziskem, ale určitě takový nebude každý měsíc a dopředu si nemůžete být jistí ničím.

Když k přihlédneme k tomu, jak je nabídka Cryptoteku strukturovaná a že je doplněná o partnerský program s deseti úrovněmi, jsme si praktický jistí, že se jedná o podvod typu Ponziho schéma.

To znamená, že žádná reálná obchodní aktivita, jako těžení nebo obchodování, ve skutečnosti neprobíhá. Pouze jsou vybírány peníze od lidí a zpočátku jsou zisky vypláceny, ale s použitím vkladů nových klientů. Až budou mít provozovatelé pocit, že vybrali dost peněz, zmizí s nimi a systém se zhroutí. Takhle dopadl například Bitconnect, před kterým jsme také včas varovali.

Závěr

Cryptotek je v každém případě nelegální investiční služba, podle nás také podvod typu Ponziho schéma. Své peníze do něj nevkládejte.

Pokud chcete zkusit vydělávat peníze obchodováním kryptoměn, zkuste si nejdřív bezplatné demo u regulované společnosti.

Nejdříve si musíte osvojit určité znalosti a pochopit všechna rizika, než případně začnete investovat skutečné peníze.

Recenze
Datum:
Předmět recenze:
Cryptotek
Hodnocení:
21star1stargraygraygray

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *