POZOR na Investly – je to nelegální služba

V této recenzi vysvětlíme, proč jsme přesvědčeni o tom, že je Investly podvod, kterému byste se měli vyhnout.

Co je Investly

ZhodnoceníInvestly je investiční služba. Má fungovat tak, že na účet u Investly vložíte peníze a firma vám je bude pravidelně zhodnocovat díky investiční činnosti.

Průměrné měsíční zhodnocení údajně je sedm procent, průměrné roční zhodnocení pak 84 procent.

Služba má být velmi výhodná díky tomu, že je zadarmo, takže vám prostě někdo bude vydělávat peníze zadarmo. Je to vůbec reálné? Podle nás není.

Investly je zřejmě letadlo

Web InvestlyPrvní zásadní problém, který Investly má, je, že se jedná o klon MojeZulu. Podívejte se na obrázek vpravo a uvidíte, že se jedná o zcela identické weby, texty se liší jen v detailech.

MojeZulu je v každém případě nelegální investiční služba a pro Investly platí to samé, je to nelegální služba kolektivního investování. O obě služby jsou tím pádem zřejmě letadla.

Jsme přesvědčeni o tom, že k žádné ziskové investiční činnosti na pozadí Investly nedochází. Pokud jsou někomu vypláceny zisky, tak z vkladů nově příchozích klientů. Takto systém funguje tak dlouho, dokud se nezhroutí kvůli tomu, že dojdou peníze od nových vkladatelů, nebo dokud se majitelé systému nerozhodnou s penězi zmizet.

Když Investly uvádí, že zhodnocuje peníze o 7 procent měsíčně, nemusí se to zdát na první pohled moc, ale ve skutečnosti je to opravdu hodně. Za rok to totiž znamená více než 200 procent, a nikoliv 84, jak Investly uvádí. Je vidět, že jeho provozovatelé ani netuší, co je složené úrokování.

Pokud totiž peníze necháte na účtu, tak po prvním měsíci máte 107 procent, přičemž v druhém měsíci máte dostat 107 procent ze 107 procent z prvního měsíce a tak dále. Za rok to činí 225 procent z úvodního vkladu.

A to je číslo tak vysoké, že kdyby bylo reálné, jednalo by se o zřejmě nejlepší investiční službu na světě. Nejlepší světové hedgové fondy dosahují desítky procent ročně (ale jsou jen pro dolarové milionáře), takže stovky procent ročně by byl zázrak.

Podle nás se ale nejedná o zázrak, nýbrž o klasické letadlo (Ponziho schéma), jak jsme ho popsali výše, tedy prostě podvod.

Nelegální služba

Podmínky službyJisté je, že Investly je nelegální služba kolektivního investování podle zákona č.240/2013 Sb. Ať už její provozovatelé říkají cokoliv, jedná se o službu kolektivního investování, a takové služby jsou u nás regulované ze strany ČNB. Tudíž musíte mít licenci od ČNB, abyste je mohli provozovat.

Za Investly údajně stojí společnost Serioza s. r. o., která žádnou investiční ani jinou licenci od ČNB nemá. Tudíž nesmí poskytovat službu Investly.

Provozovatelé služby se to snaží obejít tím, že váš vklad na účet je formálně půjčkou pro Investly, která vám pak vyplácí úroky. To je ale klička, která neobstojí nejen proto, že Investly na svém webu přímo uvádí, že vaše prostředky bude zhodnocovat investováním.

Recenze a zkušenosti

U MojeZulu jsme se setkali s mnoha falešnými recenzemi, které si zřejmě psali sami provozovatelé služby. U Investly očekáváme něco podobného. Anonymním příspěvkům v diskuzích nelze vždy věřit, kdokoliv může napsat cokoliv a většinou to není možné ověřit.

Berte potaz především snadno ověřitelná fakta, která jsme uvedli v teto recenzi Investly.

Závěr

Investly je zcela jistě nelegální investiční služba. Podle výše zhodnocení finančních prostředků, které slibuje, to extrémně pravděpodobně je i podvod typu letadlo.

Nikdo vám zadarmo peníze vydělávat nebude. Pokud vás investiční obchodování zajímá, můžete si zkusit bezplatné demo na binární opce, abyste viděli, co obnáší.

Peníze můžete vydělat, ale i prodělat, a proto trénujte na demu tak dlouho, dokud nebudete mít prověřenou ziskovou strategii. Jinak nemá smysl investovat skutečné peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *