Pozor na novou vlnu robotů na binární opce

robotV posledních měsících se hodně rozšířila nabídka klasických obchodních robotů na binární opce, ale zatím všechny programy, které jsme viděli, byly podvodné.

Zatímco podvodů na binárních opcích je dlouhá řada a většina z nich funguje na automatizovaných programech, v poslední době se objevují projekty založené na stejném softwaru, ale s různými názvy. Patří mezi ně Option Robot, Gold Binary Robot, iRobot, Dual Robot, Make Money Robot, Binary Options Probot, Binary Options Robot 365, Binary Option Robot a Auto Binary Robot.

I když se vždy jedná o stejný program, prezentace se vždy liší. Samozřejmě vždy uslyšíte, že se jedná o unikátní program vyvinutý experty atd., ale je to jen přejmenované tak zvané white label řešení.

Tento robotický program dokonce většinou umožňuje uživateli osobní nastavení money managementu, přičemž mezi volby patří Martingale (!), a volbu indikátorů, které robot použije pro obchodování. To samo o sobě odporuje prezentovaným číslům, kdy je vám například řečeno, že má robot 85% úspěšnost, protože pokud můžete měnit kombinace indikátorů, úspěšnost se stane vysoce individuální.

Tento program v podstatě nemá zabudovanou žádnou strategii, jen generuje signály podle křížení různých indikátorů v grafech, což nikdy nevede k dlouhodobým ziskům. To si můžete v Metatraderu sami naházet na obrazovku řadu indikátorů a zkoušet mechanicky různé kombinace, abyste si ověřili, že bez lidského faktoru to fungovat nebude.

Nejhorší na tomto programu, který je propagován pod řadou různých značek, ovšem je, že má v sobě zabudovanou funkci demo účtu, která falšuje výsledky, podobně jako například Ulitmate4Trading. Ne všechny distribuce programu ji mají aktivovanou.

Pokud si demo vyzkoušíte, budou se vám hromadit zisky a podlehnete dojmu, že systém opravdu funguje. Když si pak otevřete účet, vložíte na něj reálné peníze a necháte robota dál obchodovat, prodělá vám je, protože skutečné obchody už falšovat nejdou.

Jedná se tedy o velmi zákeřný podvod a je jisté, že tento robot bude dál klonován pod novými značkami. Takže pokud na nějaký takový narazíte a budete mít hezké demo výsledky, porovnejte si nejdřív obchody se skutečnými cenami na demo účtu u regulovaného brokera.

Tak zjistíte, jestli není manipulováno se samotnými výsledky nebo cenami a jestli je to celé reálné.

2 thoughts on “Pozor na novou vlnu robotů na binární opce

  1. Dobry den, vcera mi moznost vytvoreni robota nebo zkopirovani ciziho nabidl broker IQ Option. Spousti pry zatim beta test. Neudelali byste prosim clanek o co se v jejich pripade jedna a jaky je vas nazor? Dekuji.

    1. Dobrý den, u IQ Option se jedná o to, že si můžete automatizovat vlastní strategii, což nemusí být špatné, pokud máte něco, co jde obchodovat mechanicky, to ale nebývá moc časté. Nebo můžete kopírovat někoho, kdo svoji strategii takto automatizoval, což bych moc nedoporučoval, je to sociální trading, a k tomu mám trochu averzi. Ale připravujeme na toto téma podrobný článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *