Pozor na podmínky u brokera EZTrader

V souvislosti s propagovaným Profitonline se množí příběhy obchodníků, kteří narazili na slušně řečeno tvrdé podmínky brokera EZTrader, proto na ně chceme upozornit.

Profitonline vám slibuje, že vám bude říkat, kdy máte vstupovat do obchodů s binárními opcemi, a vy budete jen klikat a vydělávat peníze. Že to tak nefunguje, jsme už vysvětlili a potvrdily to i zkušenosti lidí, kteří si tento systém vyzkoušeli.

Celý tento problém má ale ještě jednu dimenzi. Profitonline vás nasměruje k brokerovi EZTrader, o kterém jsme psali už několikrát kvůli špatným zkušenostem, které nám hlásili obchodníci. A problémy přetrvávají.

Výběry peněz

podmínky EZTrader
Tento odstavec je klíčový.

Tím hlavním důvodem jsou podmínky pro výběr vkladu. Minimální částka pro otevření účtu je totiž 100 dolarů/eur, zatímco v obchodních podminkách EZTrader stojí:

„Minimální částka pro odstoupení od smlouvy je 100 jednotek nominální hodnoty definované na Vašem účtu. Odstoupení není možné bez provedení alespoň 3 transakcí v systému nebo úhrady 10% z počátečního vkladu, který je považován za úhradu nákladů.“

To v praxi znamená, že kdo k EZTraderovi přijde přes Profitonline a učiní jen minimální vklad, své peníze pravděpodobně už nikdy neuvidí. Protože:

  • Vybrat si zpět vklad bez obchodování nejde, musíte udělat alespoň tři obchody, nebo zaplatit 10% poplatek. Ten činí 10 u zůstatku 100, takže byste žádali o výběr 90, což nejde, minimum na výběr je 100.
  • Podle ohlasů lidí je Profitonline ztrátový, takže je velmi pravděpodobné, že klesnete pod 100 a výběr bude nemožný.
  • I kdybyste udělali jen jeden nebo dva obchody a udrželi se na 100, nestačí to, protože poplatek za uzavření účtu je v takovém případě pořád 10 %, takže pokud neuděláte nejméně 3 obchody, potřebujete zůstatek alespoň 112, abyste po zaplacení poplatku byli nad minimální vybratelnou částkou 100.

Podle nás jsou to krajně neférové podmínky, rozhodně nejsou běžné u brokerů binárních opcí, na které máme dobré ohlasy. Běžné je si vybrat jakýkoliv zůstatek. Kdyby se jednalo o malou částku, kterou by moc zatížily bankovní poplatky, pořád je možnost využít alternativních služeb pro převody, jako je Skrill.

Bonusy

Pozor ještě na bonusy. U těch sice už EZTrader má normální podmínky, které vyžaduje nařízení regulátora CySec, ale mohli byste podlehnout dojmu, že díky bonusu máte dost velký zůstatek pro výběr. Dokud ale neuděláte obchody v 25násobném objemu bonusu, nepočítá se bonus k vybratelnému zůstatku.

Příklad: Vložíte na účet EZTrader 100 a dostanete bonus 50. Máte 150, uděláte 3 obchody a zůstane vám 125. Vybrat ale nic nemůžete, protože reálný zůstatek bez bonusu je jen 75. Musíte udělat obchody v celkovém objemu 2500, abyste mohli vybrat i bonus.

Závěr

Jak je vidět, nechat se zlákat zázračnými nabídkami, jako je Profitonline, má i sekundární rozměr, který znamená, že na prozření je pozdě už v okamžiku, kdy jste na účet u EZTrader složili peníze. Vyhýbejte se proto systémům, které slibují, že vám budou zadarmo vydělávat peníze, raději svůj čas věnujte učení, testování a demo obchodování, než začnete obchodovat se skutečnými penězi u brokera se standardními podmínkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *