Pozor na podvod INYHO – recenze

Čeští podvodníci dlouho nespali a přispěchali s x-tou verzí svého podvodu, tentokrát mu dali jméno INYHO. Má to být zkratka anglického „IN Your HOme“, což má značit, že si můžete vydělávat peníze z domova. Tady je jeho recenze.

O co jde

inyhoINYHO má webovou prezentaci, ve které se dozvíte, že si můžete s pomocí tohoto projektu vydělávat peníze za podmínky, že výdělky z každého 10. dne pošlete na pomoc potřebným, tedy na charitativní účely.

Přivýdělků má být více druhů, přičemž všechny lez vykonávat z domova. Po konzultaci vám bude doporučen ten nejlepší v závislosti na vašich znalostech a možnostech.

Proč je INYHO podvod

S odhalováním investičních podvodů na binárních opcích máme letité zkušenosti a v prezentaci INYHO jsme okamžitě poznali principy a slovní projev dobře známých podvodníků, kteří mají na svědomí věci jako Záleží na nás a podobné.

Vždy se jedná o stejný princip, v prezentaci je uvedeno, že vám zadarmo umožní vydělávat peníze, a když začnete pátrat po detailech, po pár e-mailech na vás vysypou odkaz na brokera, u kterého si musíte otevřít účet a složit na něj peníze. Pak vám budou posílat bezcenné tipy na obchody, takže své peníze proděláte.

Fiktivní projekt

Samotný projekt je pouhým výplodem fantazie podvodníků.

Tisk a Wikipedia

wikipediaV prezentaci se uvádí, že se o INYHO můžete dočíst ve Wikipedii či ve zprávách. To je lež. Ve Wikipedii ani ve zprávách nenajdete o tomto projektu vůbec nic.

Když zkusíte vyhledávat přes Google, jediné stránky, které vyhledávač najde, jsou stránky toho projektu. Žádné zprávy v tisku, žádné jiné články či zmínky. To svědčí o tom, že žádný mezinárodní projekt INYHO založený ve Švýcarsku v roce 1997 neexistuje.

Obchodní rejstřík

INYHO a Lormen obchodní rejstříkNa webu projektu se dočtete, že Inyho organizace sídlí v Praze v Jungmannově ulici. Pokud se ale podíváte do obchodního rejstříku, žádná taková organizace v České republice registrovaná není.

A buďte si jistí, že společnost, která dostává dotace od Evropské unie, jak o sobě INYHO tvrdí, by tam být musela.

To samé platí pro společnost Lormen a syn, s. r. o., která měla web projektu vytvořit. Žádná taková firma neexistuje, všechno je to pouhá fikce.

Perlička pro zasmání

kontaktKdyž si pečlivě pročtete webové stránky INYHO, narazíte i na pár zábavných věcí, které jsou jen dalšími důkazy, že se jedná o podvod.

Ta nejzábavnější je tvrzení, že se organizaci „zatím nepodařilo získat potřebné telefonní linky, které musí vyhovovat předpisům a ústavám obou zemí.“

Telefonní linka, která musí vyhovovat ústavě České republiky a Slovenské republiky… Tak to je velmi zábavné. Asi by to stálo za stížnost majiteli kancelářské budově v Jungmannově ulici, že nemají zavedené ústavě vyhovující telefonní linky…

Závěr

INYHO lže o své identitě a poskytuje smyšlené údaje, takže se jedná o podvod. A to o podvod neobyčejně nechutný, protože hraje na citlivou notu pomoci potřebným, přičemž na vás chystá past, jak vás připravit o peníze.

Jakýkoliv seriózní investiční projekt vás musí nejen mít licenci ČNB a poskytovat pravdivé údaje, ale také vás musí nechat si obchodní systém či investiční tipy vyzkoušet na demo účtu, jinak mu nevěřte. Kdo vám slibuje výdělky, ale nutí vás hned investovat vlastní peníze podle systému, který jste si nemohli nejdříve ověřit na demu, je extrémně pravděpodobně podvod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *