Pozor na podvod Záleží na (každém z) nás

Záleží na každém z násNetrvalo dlouho a máme tu další podvod, který se snaží přiživit na binárních opcích. Jmenuje se „Záleží na nás“ nebo také „Záleží na každém z nás“.

O čem tento projekt je? Anonymní společnost vám nabízí, že vám bude zdarma zasílat investiční tipy, díky kterým budete vydělávat peníze.

V nabídce jsou celkem tři projekty: Sociálně slabší klienti, Projekt standart (sic) a Pokročilý. Každý vyžaduje jinou výši počátečního vkladu a zkušenosti, přičemž má zároveň přinést jinou výši výdělků.

Podle autorů je program Záleží na každém z nás dotován Evropskou unií, proto do něj můžete získat přístup zdarma. Máte jen platit 8% provizi ze zisků.

Záleží na každém z nás je podvod

Pojďme rovnou k věci. Záleží na nás je x-tá kopie známého českého podvodu, který zneužívá binární opce. Šablona je naprosto stejná jako ve všech posledních případech, které jsme recenzovali, tedy např. Žijme bez dluhů nebo Nezadlužujte se. Když pomineme, že je webová prezentace plná pravopisných chyb, obsahuje také mnoho nesmyslů. Rozeberme si je znovu, i když se opakují podvod za podvodem.

Anonymní firma

Skrytá identita.
Skrytá identita.

V minulosti se podvodníci vždy snažili vyvolat dojem skutečné firmy, ale vždy šlo snadno odhalit, že jde o fiktivní subjekt. U Záleží na nás se už ani o to nesnaží, nikde žádné jméno, fotka, adresa nebo telefonní číslo.

Není možné, aby česká firma poskytující investiční poradenství byla takto anonymní, to je nelegální. Posílání investičních tipů za provizi je podle zákona investičním poradenstvím, které podléhá regulaci ze strany České národní banky.

Tudíž každý, kdo chce investiční poradenství provozovat, musí mít na to licenci a být v registru ČNB. Zároveň musí jasně uvést svoji identitu, ale Záleží na každém z nás ji pečlivě tají, protože jde o podvod.

Dotace z EU

Oblíbený nesmysl, který ale zřejmě mnoho lidí přesvědčí, je, že je projekt dotovaný Evropskou unií. EU nedotuje soukromé investiční poradenství, to je prostě fakt. Navíc pokud by to byla pravda, firma by nebyla takto anonymní a neskrývala by se za laciné internetové stránky.

Jak to funguje

Záleží na nás funguje podle známé šablony. Tito podvodníci od vás získají kontakt a pak vás budou tlačit k tomu, abyste ihned obchodovali s vlastními penězi u jimi určeného brokera binárních opcí (někdy i Forexu), protože z toho budou mít provize.

Pokud se do té pasti necháte chytit, otevřete si účet a vložíte na něj peníze, na základě zasílaných tipů pak své peníze proděláte, protože podvodníci pochopitelně obchodovat neumějí.

Závěr

Záleží na každém z nás je obyčejný podvod podle v Česku dobře známé šablony, se kterou jsou četné zkušenosti. Jde po vašich penězích, takže si dávejte pozor. Vždy, když vám někdo slibuje peníze zadarmo, pečlivě sledujte, kudy z vás bude chtít vytáhnout ty vaše.

Tyto podvody nemění nic na tom, že jsou binární opce standardním investičním nástrojem, se kterým je možné vydělávat peníze. Je ale třeba se to nejdříve naučit. Vyzkoušet si to můžete na demo účtu zadarmo, na kterém nic neriskujete.

Pak se můžete sami rozhodnout, jestli chcete pokračovat a binárnímu obchodování se věnovat dál.

4 thoughts on “Pozor na podvod Záleží na (každém z) nás

 1. Velmi děkuji za váš článek. Nedávno mě přišel email od jistého Ing. Formánka. Pochopil jsem, že se jedná o podvod. Ale velmi mě zaráží, že např. tyto stránky topoption.com jsou schopné s kýmkoliv uzavřít dohodu, ze kterou podvodník získá od nich určitou provizi, že se zaregistruje nový člen a vloží peníze a na závěr o ně přijde? Jaké společnosti je potom možné věřit?

  Uvažuji již delší dobu, že založím své stránky, na kterých se budou postupně shromaždovat odkazy na stránky všech podvodníků nejen u nás. Ať se to dozví co nejvíce lidí.
  Děkuji za vaší odpověď.

  1. Dobrý den, je to tak, že víceméně každá firma je ochotná platit za nové klienty, nezávisle na oboru či odvětví. Pak jde o to, jestli si důsledně kontroluje, jaké metody reklamy a přesvědčování používají její partneři. V prostředí internetu je to velmi obtížné, zvlášť když jsou používány e-mailové kampaně, jako to dělají tito podvodníci. Tito podvodníci se snaží tlačit lidi k nejméně třem různým brokerům, a tito brokeři zřejmě ani nemají tušení, jaké metody tito podvodníci používají, někdo by je musel na to upozornit.

 2. A tohle je taky podvodní stránka, ale jen decentní…využívá podvodníků na svuj podvod a link na „demo účtu zadarmo“..no proč si nepřihřát polevčičku na podvodníkovi, že?… 🙂
  Pořád lepší než podvodní stránky. Bez toho linku, by to šlo taky a bylo by to přesvedčivější.

  1. Hm, komupak by asi mohlo vadit, že varujeme před podvody? Varováním před podvody jsme už mnoha lidem ušetřili hodně peněz. Čtenáři nám opakovaně děkují, a protože se hodně z nich dozví o binárních opcích poprvé právě u těch podvodů, někteří z nich chtějí vědět víc, případně si obchodování vyzkoušet sami. Proto na rozdíl od mnoha jiných webů ukazujeme možnost, jak si binární obchodování vyzkoušet zadarmo na demu. Skutečně nechápu, co je na tom podvodného, když řekneme, že pokud o binární opce máte zájem, můžete si je vyzkoušet bez rizika na demu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *