Pozor na podvod Žijme bez dluhů

Po delší odmlce tu opět máme nový český podvod, který zneužívá binární opce, jmenuje se „Žijme bez dluhů“.

Ovšem po pravdě řečeno není to podvod nový, nýbrž recyklovaný, podvodníci jen změnili název u již dříve použitého projektu.

Co je Žijme bez dluhů

Web Žijme bez dluhůStejně jako předchozí podvody hraje i Žijme bez dluhů (nebo také Žijeme bez dluhů) na citlivou notu, snaží se oslovit lidi, kteří jsou v nesnadné finanční situaci, a říká jim „Ne! Půjčkám, Ano! Financím.“

Autoři tohoto projektu slibují, že vám budou zasílat investiční tipy na binární opce, které budete na svém účtu realizovat prostřednictvím objednávek a vydělávat peníze. Díky údajné podpoře Evropské unie můžete dostávat tipy první měsíc zadarmo, v dalších měsících pak máte platit 10% provizi z dosažených zisků.

Žijeme bez dluhů dokonce tvrdí, že na požádání vystaví garanční list jako formu záruky, že budete s tímto projektem a jeho investičními tipy vydělávat peníze.

Proč je Žijme bez dluhů podvod

Existuje celá řada přímých důkazů, že Žijeme bez dluhů je sprostý podvod, který vám peníze nevydělá, ale naopak prodělá.

Ohlasy
Fiktivní tým mění jména.

První a hlavní důkaz spočívá v tom, jak už bylo řečeno, že se jedná o poněkolikáté recyklovaný a z minulosti dobře známý podvod, který se objevil pod názvy Nezadlužujme se nebo Nezadlužujte se.

Podvodníci se už ani neobtěžují s předěláváním webových stránek, jsou z velké většiny stejné, jen přepsali název webu a jména údajných zakladatelů a pracovníků firmy na Karel Pokorný, Dalimil Brabec, Alžběta Tichá a Radim Votoček.

Pochopitelně se jedná o fiktivní postavy a zneužité cizí fotky (viz. upozornění na předchozí verzi podvodu). To samo o sobě stačí na to, abychom před Žijme bez dluhů důrazně varovali, investiční tipy od těchto podvodníků vás tak akorát připraví o peníze.

Další problém spočívá v tom, že tento projekt nabízí investiční poradenství, což je činnost, která podléhá dozoru České národní banky, tzn. je třeba na ni mít licenci. Ale Žijme bez dluhů není žádná firma, neposkytuje žádné kontaktní informace (adresu, IČO, atd.), a tudíž ani nemůže být řeč o licenci.

V neposlední řadě je tu také lež o dotacích z Evropské unie. V první řadě EU nikdy nedotuje soukromé projekty na burzovní obchodování. Pozornému čtenáři to dojde už při čtení tvrzení, že je Žijme bez dluhů spolufinancován „evropským fondem pro rozvoj“, protože žádný takový fond neexistuje.

Závěr

Princip podvodů, které zneužívají binární opce, je stále stejný. Pod příslibem výdělku zadarmo vás podvodníci tlačí k otevření obchodního účtu u svého brokera a k okamžitému obchodování s vašimi penězi, což vede ke ztrátám.

Binární opce jsou regulérním investičním nástrojem, se kterým je možné vydělávat peníze, ale první kroky by měly vždy vést na demo účet, na kterém nic neriskujete a na kterém nejlépe sami uvidíte, jestli by vás obchodování bavilo a jestli jste schopní si připravit ziskovou strategii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *