Pozor na projekty Nezadlužujme se a Nezadlužujte se na binárních opcích

Řadu dobře známých českých podvodných stránek rozšířil nový web, který nese název „Nezadlužujme se!“ či „Nezadlužujte se!“. Má několik shodných prvků s nechvalně proslulými stránkami, na které jsme upozornili v minulosti.

Nezadlužujme se nebo Nezadlužujte se

Web Nezadlužujme seO čem tento nový projekt vlastně je? Hlavní heslo, které uvidíte, když otevřete stránku, zní: Ne! půjčkám, Ano! financím. Snaží se tedy oslovit lidi, kteří mají finanční nedostatek nebo nouzi, a nabízí jim jinou možnost výdělku.

Tato možnost spočívá v dobře známém konceptu, který je stejný jako u podvodů Kryll, 11profit a jeho klonů, nebo třeba My nejsme líní. Autoři stránek vám slibují, že vám budou posílat ziskové investiční tipy na binární opce, na kterých budete vydělávat a odvádět jim z toho provize.

V případě Nezadlužujme se a Nezadlužujte se se autoři už ani nesnaží opakovat úsměvné příběhy o geniálních matematicích nebo bývalých zaměstnancích brokerů, kteří znají ta nejtemnější tajemství finančního světa. Musíte se prostě spokojit s tím, že jsou dobří a velkorysí, takže vám budou zadarmo vydělávat peníze.

Nesmysl

Karel Ostrožlík
Ten pán toho ale stihne, a pod různými jmény…

Celý příběh Nezadlužujme se je samozřejmě stejně jako v případě ostatních jmenovaných podvodů nesmysl. Autoři dokonce používají stejné texty jako u ostatních podvodů, je to jen nová přejmenovaná verze.

Kromě toho je tu několik dalších věcí, které stojí za pozornost:

  • Nezadlužujme se (Nezadlužujte se) má být firma, která poskytuje investiční poradenství za úplatu. Ale neuvádí žádné své údaje, adresu, obchodní podmínky atd. Neuvádí ani název, pod kterým by musela mít licenci ČNB na investiční poradenství.
  • Fotky údajných zaměstnanců jsou posbírané různě po internetu. Profily na jména Karel Ostrožlík, Karel Novák, Eva Voříšková a Vladimír Aleš jsou tedy falešné.
  • Projekt údajně spolufinancuje „evropský fond pro rozvoj“. Pro rozvoj čeho? Jaký je to evropský fond? Je to pochopitelně lež, Evropská unie nefinancuje žádné soukromé firmy zabývající se burzovním obchodováním a investičním poradenstvím. Navíc žádná firma za tímto projektem ani není…

Závěr

Projekt Nezadlužujme se (Nezadlužujte se) je bohužel jen další verzí dobře známých podvodů, příběh a princip jsou stejné. Z toho, že vzniknul, odvozujeme, že se bohužel dost lidí stále nechá na podobné pohádky nalákat.

Zapomeňte na hledání zkratek, kdy vám někdo má vydělávat peníze zadarmo, aniž byste museli cokoliv znát nebo umět. Neexistují! Na binárních opcích se stejně jako třeba na akciích dají vydělávat peníze, ale nejdříve se musíte naučit obchodovat, připravit si ziskovou strategii a obchodovat sami na vlastní účet. Začínat je třeba vždy s virtuálními penězi na bezplatném demo účtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *