Předčasný prodej opce je možné zakomponovat do strategie

opceProdej binární opce před splatností je pokročilá záležitost, která se podle nás nehodí pro začátečníky. Ovšem své místo si v obchodních strategiích najít může.

Možnost odprodat binární opci ještě dřív, než vyprší její splatnost, je dnes standardní nabídkou většiny brokerů. Pro začátečníky se podle našeho názoru jedná o zbytečnou komplikaci, protože při jejím využití se do značné míry vytrácí jednoduchost, která je pro tento nástroj typická.

Předčasný prodej opcí se prakticky nedá otestovat na historických datech, protože mechanismy oceňování opcí před splatností jsou poměrně komplikované, protože počítají s časem a cenou zároveň, navíc se můžou měnit.

Jedná se tedy o záležitost, kterou můžete reálně prověřit jedině na demo účtu, případně při reálném obchodování. Je to komplexní věc, které pokud se vůbec někdo chce věnovat, měl by být pokročilým obchodníkem.

Z našeho pohledu může být zajímavou možností pro práci s předčasným odprodejem opce strategie, u které máme dobře nastudované reakce trhu, které očekáváme po našem vstupu. Například můžeme zjistit, že když obchodujeme hodinové opce, tak pokud cena neudělá jasný pohyb naším směrem v první půlhodině, snižuje se naše šance na zisk tak, že může být výhodné obchod předčasně ukončit, třeba i za cenu menší ztráty.

Při takové strategii bychom pracovali s více časovými rámci a cenový pohyb studovali na těch nižších. Takový přístup samozřejmě nelze aplikovat univerzálně, vždy musí být spjatý s konkrétním typem signálu / vstupem do obchodu. Ze ziskových obchodů si můžete nastudovat, jak se cena typicky chová po vašem vstupu, a z toho vyvodit, jestli případné odprodeje opcí v některých situacích nemohly vylepšit vaší celkovou ziskovost.

Své předpoklady si můžete otestovat na demu, nebo si při reálném obchodování zapisovat do obchodního deníku, jaké jste měli možnosti s předčasným odprodejem. Opakujeme ale, že je to opravdu komplexní záležitost, která určitě není nutností pro nikoho, obchodovat se ziskově dá i bez předčasného prodávání opcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *