Přehled zahraničních kryptoměnových podvodů I.

Podvod Bitcoin TraderV tomto článku najdete přehled nejaktivnějších podvodů, které zneužívají kryptoměny, aby vás připravily o peníze.

V minulosti jsme pravidelně připravovali přehled podvodů s binárními opcemi, které se sice nedočkaly překladu do češtiny, nicméně byly aktivní i u nás.

Binární podvody jsou teď na výrazném ústupu, ale roste počet podvodů s kryptoměnami. Proto budeme v přehledech nově pokračovat v oblasti kryptoměn.

Jak podvody fungují

Kryptoměnové podvody většinou fungují stejně jako ty binární. To znamená, že vám bude přestaven obchodní program, který údajně dokáže vydělávat peníze na kryptoměnách a je zadarmo. Pak ale zjistíte, že podmínkou pro aktivaci programu je vklad vlastních peněz na účet u předem daného, většinou neregulovaného brokera. A takto o své peníze přijdete.

U kryptoměn se tyto rádoby zázračné programy můžou týkat nejen obchodování, ale také třeba zázračně výdělečného těžení nebo emise nové kryptoměny. Jakmile vám někdo slibuje zisky v desítkách procent za měsíc, můžete si být jistí, že se jedná o podvod.

Přehled podvodů

A teď už k samotnému přehledu těch v současnosti nejaktivnějších zahraničních podvodů s kryptoměnami:

 • SnapCash Binary
 • Hashperium
 • Hawk Code
 • Gainmax Capital
 • Crypto Code
 • Ripple Code
 • Semantic Investment App
 • Bitcoin Focus Group
 • Crypto Magnet
 • Cryptosoft
 • Cryptocurrency Codex
 • Bitcoin Loophole
 • Bitcoin Trader

Seznam není vyčerpávající a podvodů tohoto typu jsou tisíce, přičemž nové přibývají každý den.

Realita

Skutečnost je taková, že vám žádný program zadarmo vydělávat peníze nebude, všechno jsou to podvody, které z vás nějakým způsobem vytáhnou vaše peníze.

Pokud vás zajímá možnost vydělávat peníze obchodováním s kryptoměnami, zkuste si to nejdříve na demo účtu u regulovaného brokera.

Mějte na paměti, že obchodováním můžete peníze nejen vydělat, ale také prodělat, a proto postupujte zodpovědně.

11 thoughts on “Přehled zahraničních kryptoměnových podvodů I.

 1. Děkuji za odpověď. I když jsem po ní zjistila, že jsem chudší o 5800 kč, neboť platba proběhla bohužel převodem. O deaktivaci jsem také požádala, přišla mi odpověď, že proběhne, nicméně stále se nic neděje. No bylo to poprvé a určitě naposled, chybama se člověk učí. Dekuji za odpoved.

 2. Dobry den, stala jsem se obětí tohoto podvodu, zaregistrovala jsem se a vložila 250 USD, zřejmě už tyto peníze zpět nezískám, ale potřebovala bych poradit jak deaktivovat tento účet. Děkuji za odpověď. S pozdravem Gálová

  1. Dobrý den, pokud jste vložila peníze na účet přes platební kartu, můžete banku požádat o tzv. charge back, tedy aby transakci vrátila s tím, že jste se stala obětí investičního podvodu. Pokud šly peníze převodem, tak to už je mnohem těžší s tím něco dělat. Co se týká deaktivace účtu, můžete je požádat, aby ho deaktivovali, nicméně většinou to bývá neúspěšné a nedá se s tím nic dělat.

   1. Dobry den,
    chtela bych se zeptat jeste na jednu vec, byla jsem na sve bance nahlasit jak jste mi poradil reklamaci platby, polala jim vsechny e-maily moje a jejich konverzace, penize jak mi bylo sdeleno nejspis neziskam zpet, ale byla mi zrusena karta a vypsana zadost o novou. Ted k deaktivaci toho pochybneho úctu : maji tam udaje z meho obcanskeho prukazu a ridicskeho prukazu, deaktivace neprobehla a asi jak jste rikal ani neprobehne, musim jit na policii toto nahlasit a vystavit nove prukazy ? Mohou zneuzit i tyto udaje ? Dekuji za odpoved.

    1. Dobrý den, vydat novou platební kartu je určitě dobrý krok. Pokud není transakce starší než 90 dní, neměl by být problém jí vrátit. V tomhle bych bojoval a případně se obrátil přímo na vydavatele (Visa / MasterCard), ti už totiž konečně také bojují s těmito podvody a měli by mít pochopení.

     Co se týče zneužití kopií osobních dokladů, těžko radit. Zneužít to bohužel můžou, ale nedokážu odhadnout, jaká je pravděpodobnost, že to opravdu udělají.

     O který podvod se přesně jedná, kterému brokerovi jste poslala peníze a své osobní údaje?

     1. Dobrý večer
      Transakce proběhla dne 08.11.2018 a dne 12.11. uz jsem utikala do banky. Tak pozdě bohužel kvuli tomu, že byl víkend. Do banky jsem také poslala veškerou e-mailovou korespondenci. Těch brokeru bylo několik, přehazovali si mě jak horký brambor i když jsem je dokola žádala o deaktivaci účtu, dosud se nic neděje a stále je aktivní. Nevím zda jejich jména jsou vůbec pravdivá, neboť jména lidí , kteří se pod to podepsali, coby spokojeni zákazníci taky neexistujou. Ale zde jich pár uvedu : Justin Russell, Erica Paolucci, Simon Harbinger, Alex Buffet…. A jejich internetová stránka kde jsem na ně narazila je : sparksgear.com/a-living-in/?c3=2&fbclid=IwAR2msaLgi6buljHRGwAZpqB3L2YmzhD8u7TEzWxIoR-PoglM6lsNab0kMMQ.

     2. Takže podvod Crypto Trader. Ten Vás ale musel předat nějakému brokerovi, a tomu jste poslala peníze. Nicméně v tomto případě určitě máte nárok na vrácení peněz. Jak jsem říkal, pokud by banka odmítla vrátit transakci na kartě, stěžujte si přímo vydavateli karty.

     3. Jak jsem psala, tech brokeru bylo několik, jména jsem Vám vypsala… jména spokojených zákazníku si nepamatuji, ale ti po mém zjištování stejně neexistovali. Děkuji Vám moc za odpovědi, možná neúspěšně, ale přesto mě motivovali zkusit chybu napravit. Děkuji

     4. Broker by měl být nějaká firma s webovými stránkami, ne fyzická osoba.

   1. Hm, tak ten je jasný, údajné sídlo na Maltě, telefonní číslo do Británie, přičemž jsem si jistý, že skutečně nesídlí ani v jedné z těchto zemích. Neregulovaný a anonymní broker. Jedinou šanci vidím přes ten chargeback té transakce na kartě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *