Přeobchodování

preobchodovaniV posledních týdnech jsme s několika obchodníky začátečníky analyzovali jejich přístup k obchodování a výsledky. A vzešel z toho jeden alarmující fakt, přeobchodování je fenomén rozšířený v obrovských rozměrech.

Na našich stránkách jsme se tématu denního počtu obchodů dotkli už několikrát a vždy jsme upozorňovali, že méně bývá při tradingu často více. Když jsme viděli zmíněná čísla obchodníků, dospěli jsme k závěru, že je třeba se tomuto tématu věnovat znovu.

Jak se totiž zdá, pro začínající obchodníky není „problém“ udělat hned první den více než 100 obchodů, což je naprosto šílené číslo, které samo o sobě svědčí o tom, že vstupy jsou víceméně náhodné.

Vždy zdůrazňujeme, že pro obchodování binárních opcí potřebujete strategii, kterou si musíte ověřit na demu, než začnete s reálnými penězi. Pokud budete postupovat touto cestou, je nemožné, abyste dospěli k systému, který vám bude nadělovat 100 signálů denně.

„Zdravý“ počet obchodů je v podstatě dán vaší strategií. Pokud ji máte ověřenou, že je zisková, držte se jí a dodržujte obchodní plán. Počet obchodů se pak velmi pravděpodobně bude pohybovat v řádu jednotek, maximálně nízkých desítek denně.

Záleží to pochopitelně na tom, podle jakého časového rámce obchodujete a kolik trhů sledujete najednou.

Podle našich zkušeností je optimem do 10 obchodů denně, nad 20 obchodů denně už to zavání přeobchodováním/nevyspělou strategií. Dobře víme, že začátečníci chtějí co nejvíc a co nejrychleji, ale takový přístup k úspěchu nevede.

Pokud vám strategie generuje stovky obchodů denně, pravděpodobně nemá žádný edge a dlouhodobě zisková nebude. Navíc vysoký počet obchodů vede ke ztrátě koncentrace a přehledu o tom, co a jak jste zobchodovali.

Nebojte se proto malého počtu obchodů, není žádná tragédie, když za hodinu sledování grafů občas nemáte žádný obchod. Z trhů si nemůžete brát to, co byste chtěli, ale to, co vám nabízí. Pokud cena stagnuje, a vy přesto budete cítit potřebu si zobchodovat svých denních 50 binárních opcí, nedopadne to dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *