Přeobchodování

preobchodovaniV posledních týdnech jsme s několika obchodníky začátečníky analyzovali jejich přístup k obchodování a výsledky. A vzešel z toho jeden alarmující fakt, přeobchodování je fenomén rozšířený v obrovských rozměrech.

Na našich stránkách jsme se tématu denního počtu obchodů dotkli už několikrát a vždy jsme upozorňovali, že méně bývá při tradingu často více. Když jsme viděli zmíněná čísla obchodníků, dospěli jsme k závěru, že je třeba se tomuto tématu věnovat znovu.

Jak se totiž zdá, pro začínající obchodníky není „problém“ udělat hned první den více než 100 obchodů, což je naprosto šílené číslo, které samo o sobě svědčí o tom, že vstupy jsou víceméně náhodné.

Vždy zdůrazňujeme, že pro obchodování binárních opcí potřebujete strategii, kterou si musíte ověřit na demu, než začnete s reálnými penězi. Pokud budete postupovat touto cestou, je nemožné, abyste dospěli k systému, který vám bude nadělovat 100 signálů denně.

„Zdravý“ počet obchodů je v podstatě dán vaší strategií. Pokud ji máte ověřenou, že je zisková, držte se jí a dodržujte obchodní plán. Počet obchodů se pak velmi pravděpodobně bude pohybovat v řádu jednotek, maximálně nízkých desítek denně.

Záleží to pochopitelně na tom, podle jakého časového rámce obchodujete a kolik trhů sledujete najednou.

Podle našich zkušeností je optimem do 10 obchodů denně, nad 20 obchodů denně už to zavání přeobchodováním/nevyspělou strategií. Dobře víme, že začátečníci chtějí co nejvíc a co nejrychleji, ale takový přístup k úspěchu nevede.

Pokud vám strategie generuje stovky obchodů denně, pravděpodobně nemá žádný edge a dlouhodobě zisková nebude. Navíc vysoký počet obchodů vede ke ztrátě koncentrace a přehledu o tom, co a jak jste zobchodovali.

Nebojte se proto malého počtu obchodů, není žádná tragédie, když za hodinu sledování grafů občas nemáte žádný obchod. Z trhů si nemůžete brát to, co byste chtěli, ale to, co vám nabízí. Pokud cena stagnuje, a vy přesto budete cítit potřebu si zobchodovat svých denních 50 binárních opcí, nedopadne to dobře.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *