Problém s obchodními signály a cizími strategiemi pro binární opce

Cizí obchodní systémJelikož se neustále objevují začátečníci, kteří by chtěli hotový obchodní systém na binární opce, věnujeme tomuto tématu další článek.

Znáte přísloví o pečených holubech nebo o koláčích a práci? Tak pečeným holubům a koláčům se rovnají ziskové obchodní systémy na binární opce. Aneb samy od sebe k vám nepřijdou, jen tak je nezískáte. To už jsme na našem webu rozebírali mnohokrát.

Pojďme se ale na tuto problematiku podívat z jiného úhlu. Představme si situaci, kdy skutečně najdete někoho, kdo umí obchodovat ziskově. Co když bude tak laskavý, že se s vámi o svojí strategii podělí? Váš úspěch není ani zdaleka zaručen…

Problémy

Začátečníkům, kteří nemají s obchodováním zkušenosti, se to nevysvětluje snadno, ale pořádná obchodní strategie mívá nejen řadu nuancí, navíc také odráží osobní zkušenosti a možnosti autora. Takže převzít strategii někoho jiného přináší celou řadu problémů.

V první řadě jde o samotné vstupy do obchodů. I když je popíšete sebelépe, vždy se budou objevovat nejednoznačné nebo hraniční situace, kdy bude záležet především na osobních zkušenostech, zda pozici otevřít či nikoliv. Skutečných obchodní systém není jen o společném výskytu několika málo věcí. Jde o komplexní zhodnocení situace na trhu.

V druhé řadě pak jde o to, že obchodní strategie odráží osobní zkušenosti autora. Může tedy pracovat například s trendovými čarami či jiným určováním trendů. A vězte, že to, co je pro jednoho obchodníka chop (netrendující trh), může být pro druhého jasný trend. Trendovou čáru nenakreslí dva lidé úplně stejně. A tak dále.

Může se zdát, že jde o drobnosti, ale ve skutečnosti jsou to věci, které můžou významně ovlivnit celkové výsledky obchodování. Zvlášť protože u tradingu nemáme luxus vysokých procent úspěšnosti, kdy pár špatně vzatých nebo minutých obchodů nic neznamená.

Strategie také reflektuje osobní postoj k riziku. Pokud se budeme bavit o digitálních opcích (ladder) nebo například touch, pak je možné si hrát s poměrem rizika k potenciálnímu zisku (RRR), a u něj jsou pro každého snesitelné jiné hodnoty, respektive výsledný tvar equity křivky.

A konečně tu máme také osobní možnosti. Strategie můžou být optimalizované na obchodování v různou denní dobu a na různou délku obchodní seance. Například strategie, která je dlouhodobě zisková při obchodování každý den od 8 do 10 hodin, nemusí být zisková při obchodování od 20 do 22 hodin.

Obchodní doba je nedílnou součástí každé strategie. Abyste dosáhli stejných výsledků, musíte brát všechny obchody v danou dobu, ne jen některé. To je ostatně velký problém obchodních signálů, jako The Real Signals, protože vám vygenerují pár signálů od rána do večera, a vy těžko budete 11 hodin denně u počítače, abyste je vzali všechny. Nehledě na to, že takové obchodní signály stejně nebývají dlouhodobě ziskové.

Shrnutí

Podle našeho názoru vede cesta k úspěchu při obchodování přes vlastní učení, testování na historických datech a demo účtu, a vlastní strategii. Je třeba si vyvinout něco, co odpovídá našim vlastním možnostem, zkušenostem a preferencím.

Cesta to není snadná, ale málokterá cesta k penězům je snadná. Pokud se vám nepodaří dopracovat k ziskové strategii na demu, nemá cenu zkoušet obchodovat se skutečnými penězi. Každou strategii je třeba řádně ověřit v testech.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *