Problém s obchodními signály a cizími strategiemi pro binární opce

Cizí obchodní systémJelikož se neustále objevují začátečníci, kteří by chtěli hotový obchodní systém na binární opce, věnujeme tomuto tématu další článek.

Znáte přísloví o pečených holubech nebo o koláčích a práci? Tak pečeným holubům a koláčům se rovnají ziskové obchodní systémy na binární opce. Aneb samy od sebe k vám nepřijdou, jen tak je nezískáte. To už jsme na našem webu rozebírali mnohokrát.

Pojďme se ale na tuto problematiku podívat z jiného úhlu. Představme si situaci, kdy skutečně najdete někoho, kdo umí obchodovat ziskově. Co když bude tak laskavý, že se s vámi o svojí strategii podělí? Váš úspěch není ani zdaleka zaručen…

Problémy

Začátečníkům, kteří nemají s obchodováním zkušenosti, se to nevysvětluje snadno, ale pořádná obchodní strategie mívá nejen řadu nuancí, navíc také odráží osobní zkušenosti a možnosti autora. Takže převzít strategii někoho jiného přináší celou řadu problémů.

V první řadě jde o samotné vstupy do obchodů. I když je popíšete sebelépe, vždy se budou objevovat nejednoznačné nebo hraniční situace, kdy bude záležet především na osobních zkušenostech, zda pozici otevřít či nikoliv. Skutečných obchodní systém není jen o společném výskytu několika málo věcí. Jde o komplexní zhodnocení situace na trhu.

V druhé řadě pak jde o to, že obchodní strategie odráží osobní zkušenosti autora. Může tedy pracovat například s trendovými čarami či jiným určováním trendů. A vězte, že to, co je pro jednoho obchodníka chop (netrendující trh), může být pro druhého jasný trend. Trendovou čáru nenakreslí dva lidé úplně stejně. A tak dále.

Může se zdát, že jde o drobnosti, ale ve skutečnosti jsou to věci, které můžou významně ovlivnit celkové výsledky obchodování. Zvlášť protože u tradingu nemáme luxus vysokých procent úspěšnosti, kdy pár špatně vzatých nebo minutých obchodů nic neznamená.

Strategie také reflektuje osobní postoj k riziku. Pokud se budeme bavit o digitálních opcích (ladder) nebo například touch, pak je možné si hrát s poměrem rizika k potenciálnímu zisku (RRR), a u něj jsou pro každého snesitelné jiné hodnoty, respektive výsledný tvar equity křivky.

A konečně tu máme také osobní možnosti. Strategie můžou být optimalizované na obchodování v různou denní dobu a na různou délku obchodní seance. Například strategie, která je dlouhodobě zisková při obchodování každý den od 8 do 10 hodin, nemusí být zisková při obchodování od 20 do 22 hodin.

Obchodní doba je nedílnou součástí každé strategie. Abyste dosáhli stejných výsledků, musíte brát všechny obchody v danou dobu, ne jen některé. To je ostatně velký problém obchodních signálů, jako The Real Signals, protože vám vygenerují pár signálů od rána do večera, a vy těžko budete 11 hodin denně u počítače, abyste je vzali všechny. Nehledě na to, že takové obchodní signály stejně nebývají dlouhodobě ziskové.

Shrnutí

Podle našeho názoru vede cesta k úspěchu při obchodování přes vlastní učení, testování na historických datech a demo účtu, a vlastní strategii. Je třeba si vyvinout něco, co odpovídá našim vlastním možnostem, zkušenostem a preferencím.

Cesta to není snadná, ale málokterá cesta k penězům je snadná. Pokud se vám nepodaří dopracovat k ziskové strategii na demu, nemá cenu zkoušet obchodovat se skutečnými penězi. Každou strategii je třeba řádně ověřit v testech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *