Proč hedging na binárních opcích nedává smysl

V tomto článku vysvětlíme, proč podle našeho názoru není hedging nástrojem, který je vhodný pro binární opce.

Co je hedging

hedgingPokud jste o hedgingu ještě neslyšeli, jedná se o určitý způsob zajištění. Při obchodování to znamená „zajištění“ současné obchodní pozice otevřením obchodu na druhou stranu.

Hedging se používá především u přímých spekulací, kdy každá změna ceny ovlivňuje naší expozici, tedy otevřený (nerealizovaný) zisk nebo ztrátu.

Když například obchodujete s CFD, váš zisk a ztráta můžou růst teoreticky neomezeně. Pokud tedy například máte otevřenou dlouhodobou long pozici (spekulujete na růst ceny) a očekáváte, že trh může udělat krátkodobou hlubší korekci dolů, můžete paralelně otevřít short pozici (spekulujete na pokles ceny) o stejné velikosti.

Tím si zafixujete otevřený zisk/ztrátu a cenový pohyb ho pak nebude měnit, dokud jednu z pozic neuzavřete (pomineme-li případné roll-over poplatky). Můžete se tak vyhnout dobrovolnému nebo vynucenému uzavření původního obchodu kvůli většímu výkyvu ceny proti vám.

Proč hedging nedává na binárních opcích smysl

Z výše uvedeného vyplývá, že hedging slouží především jako ochrana proti větším cenovým výkyvům, abychom omezili svoji expozici/riziko. Ale u binárních opcí se naše expozice s velikostí cenového pohybu nemění, je dána investicí do obchodu.

Z podstaty binárních opcí také vyplývá, že pokud ve stejný okamžik otevřete dva protichůdné obchody, je z toho zaručená ztráta, protože návratnost u každého obchodu bude vždy menší než 100 procent.

Na internetu pak můžete najít různé rady na použití hedgingu v případě, že se vám obchod vyvíjí podle očekávání, tak se po určitém cenovém pohybu pojistíte otevřením opačné pozice. Což má být výhodné v tom, že když nastane jen menší protipohyb v rámci pásma mezi strike cenou prvního a druhého obchodu, obě pozice budou v zisku. Ale pravděpodobnost takového scénáře je moc malá na to, aby dával smysl.

Hedging s sebou nese několik otázek, na které vám obdobné pseudostrategie odpověď nedají:

  • kdy otevřít opačný obchod
  • jak poznat, jak velký protipohyb hrozí
  • kdy opačný obchod uzavřít (když obchodujete CFD)

Klíčem k ziskům v tradingu je konzistence a dodržování ověřeného obchodního plánu. Jakmile začnete obchodovat tak, že se vám teď zdá, že by se cena mohla otočit, a podle podobných pocitů, konzistence je pryč a vaše výsledky budou trpět. Buďte si totiž jistí, že s takovým přístupem s vámi budou cloumat emoce.

Pokud máte otevřený obchod, tak ho nechte vypršet do splatnosti, pokud vám vaše strategie neřekne něco jiného. Máte otevřený obchod nahoru a podle vaší strategie přijde signál, že se cena otočí? Pak můžete otevřít opačnou pozici a případně uzavřít tu první. Ale musí to být podložené výsledky z testování a obchodování na demo účtu. A to není o hedgingu.

Hedging je laicky řečeno ředění pozic, a to je u binárních opcí nesmysl. Hedging má zafixovat váš otevřený zisk/ztrátu, omezit riziko, ale na binárních opcích otevření opačné pozice nic nezafixuje. Naopak, může se stát, že z otevřeného zisku vyrobíte zbytečnou ztrátu. A tato šance je teoreticky dva ku jedné. Omezení rizika je u binárních opcí dáno jejich podstatou, je inherentní.

Jedna z hlavních výhod binárních opcí je, že nezáleží na velikosti cenového pohybu (po překonání spreadu). Pokud byste chtěli pracovat s otevíráním opačným pozic, museli byste tuto proměnnou do své strategie zavést, podobně jako při pravidelném využívání předčasného odprodeje opce, čímž byste si velmi zkomplikovali práci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *