Proč je demování tak důležité

Obchodování binárních opcí na demu je klíčové z několika důvodů, které popíšeme v tomto příspěvku.

V našich článcích na téma budování strategie pro binární opce jsme častokrát zmínili, že se tento proces stává ze dvou základních činností, kterými je testování na historických datech a testování na živých datech, které vám poskytuje demo účet.

V praxi se pak někteří obchodníci snaží jeden nebo dokonce oba kroky vynechat. Chybou je samozřejmě vynechat jakýkoliv, protože pohled do historie (lze pro něj využít např. Metatrader) vám může ušetřit hodně času, ale dnes se budeme věnovat demování.

Pohled do historie je totiž jakýmsi statickým pohledem, je to jako prohlížení fotografií. Na druhé straně demování neboli trénink v reálném čase na reálných datech je pohledem dynamickým, tedy ekvivalent prohlížení si filmu.

A to je důležité hned z několika důvodů. V první řadě si na demu ověříte, jestli je vaše strategie vůbec technicky obchodovatelná. Protože na historických datech si můžete vymyslet přístup, který se v praxi ukáže jako nerealizovatelný, například obchodování deseti aktiv s minutovými opcemi a několika různými typy vstupů – to zkrátka nezvládnete kapacitně.

Testování v reálném čase vám také může odhalit jiné slabiny, jako například souběh mnoha otevřených pozic najednou. Pokud jste si v testech na historických datech všechny obchody za všechny aktiva a vstupy poctivě nezapsali do tabulky a neseřadili nakonec podle data a času, nemáte přehled o tom, jak za sebou či spolu můžou jednotlivé signály chodit.

V praxi pak můžete zjistit, že byste měli otevřít pět obchodů najednou, což může nabourat váš money management, který jste si určili. Takových nedostatků může mít strategie celou řadu.

Trénink na demu vás ale nemusí jen zklamat tím, že jste něco přehlédli nebo nedomysleli, může rovnou přinést také pozitivní věci. Můžete například zjistit, že když sledujete více trhů najednou v reálném času, dává vám smysl intermarket analýza, která vám umožní odfiltrovat určité špatné signály.

Když sledujete vývoj ceny v reálném čase, pěstujete si pro něj určitý cit. Časem prostě uvidíte věci, které jste dřív neviděli, a vypěstujete si určitou intuici pro to, kam by se mohla cena pohnout. To v kombinaci s daty z testů pak může vaši úspěšnost posunout na novou úroveň.

Cena každého aktiva žije dynamickým životem. Svíčky (popř. úsečky a jiné zobrazení ceny) vám ve své konečné podobě neodhalí vše. V reálném čase uvidíte lépe, jak cena reaguje na kterých úrovních a jestli se od nich spíš tvrdě odráží nebo na ně tvrdě doráží. Všechno jsou to jemné nuance, proto které můžete časem získat cit.

Obchodování na demu proto není jen o ověření výkonnosti strategie formulované na historických datech, je to o dalším učení, ladění a zlepšovaní dovedností burzovního obchodníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *