Proč je ripple (XRP) velmi zajímavá kryptoměna

Ripple je jednou z předních společností, ne-li přímo lídrem na poli kryptoměn. Proto jeho kryptoměna XRP zaslouží pozornost.

Již několikrát jsme v našich článcích o obchodování kryptoměn zmínili, že podle nás je pro toto podkladové aktivum vhodné použít fundamentální analýzu a soustředit se na ty projekty, které mají budoucnost.

Zmínili jsme, že podle našeho názoru je vhodné se při vybírání kryptoměn k nákupu zamyslet nad tím, jaké má a může mít daná kryptoměna reálné užití, kdo za ní stojí, jak funguje a tak dále. Zkrátka podobně jako u akcií si vybírat to, co bude v budoucnu výkonné.

V návaznosti na tyto naše názory nám přišlo několik dotazů, které kryptoměny podle nás mají budoucnost a které z našich analýz vycházejí pozitivně. Žádná investiční doporučení nehodláme nikomu poskytovat, ani nemůžeme, ale čistě náš osobní názor je, že mezi ty nejzajímavější kryptoměny patří XRP, za kterým stojí společnost Ripple.

Ripple a XRP

XRPKryptoměny představují fascinující technologii, která může změnit hodně věcí, ale jsme přesvědčeni o tom, že se o ně většina lidí stejně zajímá proto, že na nich chce vydělat a zhodnotit své fiat peníze. Proto je pro nás zarážející, s jakým odporem k Ripplu se setkáváme ve většině krypto kruhů.

Kritici XRP vytýkají, že se jedná o „předtěženou“ kryptoměnu, za kterou stojí jedna společnost, že je centralizovaná a tak dále, což má být v rozporu s tím, co kryptoměny obecně představují a co chtějí změnit.

Pokud bychom se chtěli bavit o těchto technických věcech, tak pravda je taková, že předtěžených kryptoměn je celá řada (drtivá většina těch, které se prodávají přes ICO), že decentralizace je věc diskutabilní, protože tři největší těžaři ovládají více než 51 procent hash ratu bitcoinu a pouze dva největší těžaři ovládají více než 51 hash ratu etheru, že podle nás není špatné, když se o kryptoměnu stará společnost vedená špičkovými manažery ze Silicon Valley a tak dále.

Pokud vás však kryptoměny zajímají z toho důvodu, že na nich chcete vydělat peníze, pak vás tyto téměř filozofické spory uvnitř krypto komunity nemusejí zajímat, a měli byste věnovat větší pozornost fundamentům. A ty jsou na straně Ripplu velmi pozitivní.

Ripple je americká společnost se sídlem v San Franciscu, má stovky zaměstnanců a pobočky po celém světě, v jejím vedení stojí lidé se zkušenostmi s předních světových bank, amerického FEDu (centrální banka), SWIFTu a dalších klíčových organizací. Žádná jiná kryptoměna za sebou nemá tak velký a schopný tým.

Ripple se snaží nahradit právě SWIFT a ovládnout multibilionový trh s mezinárodními převody. Jeho softwarové řešení xCurrent nahrazuje messaging systém SWIFT a jeho řešení xRapid využívá kryptoměnu XRP pro okamžité mezinárodní převody peněz, které se obejdou bez bilaterálních smluv a předem nabitých nostro/vostro účtů (řeší problém likvidity).

Ripple má už více než 120 klientů mezi bankami a ostatními finančními institucemi (např. Santander, SBI Group, Crédit Agricole) a spolupracuje s desítkami centrálních bank po celém světě, z nichž některé jsou dokonce jeho platícími klienty (např. Bank of England).

Dnes Ripple oznámil první výsledky pilotního provozu řešení xRapid, které ukazují, že využití XRP při mezinárodních převodech snižuje náklady o 40 až 70 %, přičemž definitivní uzavření transakce se vším všudy trvá dvě až tři minuty (samotný převod přes XRP trvá jen pár sekund), zatímco tradiční převdody trvají dva až tři dny.

Takhle nějak podle nás vypadá nadějný projekt s kryptoměnou která řeší skutečný problém (pomalé a drahé mezinárodní převody), která má reálné užití, které slibuje reálnou a nikoliv jen spekulativní poptávku. Ale opakujeme, že z naší strany se nejedná o investiční doporučení. Podobným způsobem se v budoucnu podíváme i na jiné kryptoměny.

A nezapomeňte na to, že investiční obchodování nemá žádné záruky a nese rizika ztráty peněz, takže si udělejte své domácí úkoly, své analýzy a rozhodujte se na základě svých závěrů.

Recenze
Datum:
Předmět recenze:
Ripple XRP
Hodnocení:
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *