Proč neobchodovat s Binary Option Robot – recenze

Binary Option RobotDnes se podíváme na mezinárodní automatizovaný obchodní systém na binární opce lokalizovaný do češtiny, který se jmenuje Binary Option Robot.

Při diskuzích s obchodníky se pořád setkáváme s mnoha, kteří touží po tom, že jim nějaký program bude obchodovat účet a vydělávat peníze, aniž by se museli cokoliv učit a znát. To je samozřejmě utopická představa, ale přesně na tyto lidi cílí tento robot, který říká, že nemusíte mít žádné zkušenosti.

Binary Option Robot – o co jde

Na stránce tohoto programu se dočtete, že jde o „jeden z nejlepších automatických obchodních robotů“ na světě. Samozřejmě nemůžete čekat, že by toto tvrzení bylo jakkoliv doloženo. Placené falešné recenze na různých webech pochopitelně důkazem nejsou.

Prezentace dál přesně nevysvětluje, jak by měl Binary Option Robot fungovat, uvádí jen, že je 100% automatizovaný a že se jedná o webovou aplikaci. Z prezentačního videa v angličtině vyplývá, že se nejedná o automatizovanou strategii, nýbrž o systém pro automatické kopírování obchodních signálů od jiných rádoby profesionálních obchodníků.

Takže když si přes Binary Option Robot otevřete účet na binární opce, bude tento systém obchodovat váš účet podle signálů od jiných obchodníků. Vy si můžete nastavit výši investice do jednotlivých obchodů a kolik jste ochotni maximálně prodělat za jeden den. Případně pak s jakou mírou rizika (?) chcete obchodovat podle kterých profesionálních obchodníků.

Proč se je lepší se Binary Option Robotovi vyhnout

Samotný princip fungování tohoto systému představuje velký problém. Na vašem účtu se mají kopírovat obchody anonymních obchodníků, kteří mají být profesionálové. První potíž je ta, že pokud tomu tak je, měli by tito profesionálové, kteří budou obchodovat váš účet, mít licenci od ČNB a jejich identita by vám měla být známa.

Tak to ale není. Upřímně řečeno, podle našich zkušeností je velmi pravděpodobné, že žádní profesionální obchodníci za systémem nestojí, to je totiž standard celé řady mezinárodních podvodů. Buď obchody dělají amatéři, nebo jsou generovány bezcenným programem.

Nakonec si stačí projít výsledky těchto údajných profesionálních obchodníků, jsou veřejně dostupné na stránkách Binary Option Robot. Neprošli jsme všechny kombinace všech obchodníků, brokerů a rizik, ale v rámci toho, co jsme prošli, jsme neviděli jedinou sérii dlouhodobě ziskových výsledků. Úspěšnost se pohybovala kolem 50 procent, což odpovídá tomu, že systém žádný edge nemá. Podívejte se na některé příklady na obrázcích.

Kapitolou samou pro sebe jsou pak brokeři, ze kterých můžete volit pro obchodování s Binary Option Robot. Jedná se o Banc de Binary (špatná pověst), GOptions (neregulovaný), OptionFair (nic moc pověst), Cherry Trade (neregulovaný), eXbino (neregulovaný), NO1Options (neregulovaný), Option Financial Markets (neregulovaný), Bloombex Options (neregulovaný), Finpari (neregulovaný), RBinary (neregulovaný), Tradorax (neregulovaný), RBOptions (neregulovaný). Dle našeho názoru není dobrým nápadem obchodovat ani u jednoho z nich.

Závěr

Binary Option Robot se ničím nevymyká z dlouhé řady automatizovaných systémů na binární opce, které prodělávají peníze. Jsou v podstatě jen jakousi formou placené reklamy brokerům, pro které získávají klienty pro falešnými sliby zisků za nicnedělání.

Říkáme to v takových případech vždy znovu, binární opce jsou sice jednoduchým investičním nástrojem, ale vydělávat peníze s ním nejde jen tak bez přípravy a bez řádné a otestované strategie. Tu si můžete připravit na bezplatném demo účtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *