Proč se kolem binárních opcí točí tolik podvodů

Binární opce doprovází obrovské množství podvodů a v tomto článku se zamýšlíme nad tím, proč tomu tak asi je.

V první řadě je třeba připomenout, že jsou binární opce investiční nástroj, který podléhá regulaci. Jako investiční nástroj podvod samozřejmě nejsou. Fungují na stejném principu jako ostatní nástroje, to znamená, že klíčem k úspěchu je správně předpovídat cenové pohyby rozličných podkladových aktiv (měny, akcie, komodity atd.).

V čem spočívají podvody

Na Opcebinarni.cz jsme recenzovali už celou řadu podvodů, které se chytly opcí a zneužily je. Princip je vždy stejný, je vám slíben nemalý pravidelný výdělek, přičemž se nemusíte nic učit a skoro nic dělat. Navíc je to vždy zadarmo.

To zní jako nesmysl a nesmysl to samozřejmě také vždy je, zpravidla je to jen klamavá reklama určitému brokerovi, aby získal nové zákazníky, kteří se ihned pustí do obchodování se skutečnými penězi.

Takové podvody buď nenabízejí demo účet, na kterém byste si mohli ověřit výsledky daného systému, nebo nabídnou demo v rámci svého softwaru, které zkresluje výsledky, takže získáte falešný dojem o jeho reálné výkonnosti. Ve skutečnosti vždy prodělávají peníze.

Proč tolik podvodů

Binární opce jsou unikátní v tom, že jsou velmi snadné na vysvětlení a pochopení. Prostě stačí správně předpovědět, kterým směrem se cena pohne, jestli nahoru nebo dolů. Stojí před volbou jedné ze dvou možností, a každá tato možnost je od začátku do konce spojena s konkrétní částkou, kolik můžete vydělat a kolik prodělat.

Odpadá tedy vysvětlování typů obchodních příkazů a nutnosti jejich používání pro uzavírání pozic ve ztrátě nebo zisku, odpadá vysvětlování složitostí komplexního money managementu. Pak tu máme skutečnost, že jsou binární stále relativně nové, mnoho lidi o nich doposud neslyšelo, na rozdíl od klasického burzovního obchodování. A nakonec je tu také mechanická jednoduchost realizace obchodů, prostě kliknete nahoru nebo dolů, a je to. Nic víc dělat nemusíte.

Kombinace těchto faktorů podle nás způsobuje, že se podvodníci tolik soustředí na zneužívání binárních opcí a méně pozornosti věnují například Forexu, natož pak třeba akciím nebo futures.

Co s tím

I když se snažíme varovat před podvody a upozorňovat na rizika spjatá s obchodováním, nejlepší obranou každého jedince je jeho rozum. Když vám někdo říká, že vám zadarmo bude vydělávat peníze, nebo vás to zadarmo naučí, přičemž vás ale tlačí k určitému brokerovi, tak by vám mělo být jasné, že něco není v pořádku. Jedná se o šablonu, podle které fungují všechny podvody.

Při hledání obchodní strategie máte velkou šanci, že na nějaký takový podvod narazíte. Proto je lepší se soustředit na budování vlastní strategie na demo účtu s využitím osvědčených prvků analýzy a nezkoušet žádné programy a systémy anonymních neregulovaných subjektů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *