Prodej binárních opcí před splatností

Brokeři neustále rozšiřují nabídky svých služeb a funkcí obchodních platforem, takže je dnes už běžné mít možnost odprodávat binární opce před jejich splatností. Pokud ale s obchodováním začínáte, měli byste tuto funkci nechat stranou.

Prodej před splatností

buyout binární opce
Obchod v zisku, přesto by předčasný prodej znamenal ztrátu 40 dolarů.

Pro ty, kdo tuto možnost neznají, si ji krátce představíme. Když obchodujete binární opce, konec každého obchodu je předem dán časem expirace neboli splatností opce.

To znamená, že při vstupu do pozice vždy přesně víte, kdy dojde k jejímu uzavření. Také dopředu víte, jakého zisku v tu dobu dosáhnete, pokud jste směr pohybu předpověděli správně, nebo v opačném případě, pokud jste se netrefili, jaká vás čeká ztráta.

Většina brokerů dnes ale nabízí možnost uzavírat obchody dřív, tedy před časem expirace neboli před splatností opce. Pokud je cena na pro vás špatné straně, můžete obchod předčasně uzavřít jen se ztrátou, jejíž velikost závisí na čase a ceně, může být plná nebo jen částečná.

Pokud je cena na správné straně, často můžete uzavřít se ziskem. Ten ale bude vždy menší, než je normální návratnost, která vás čeká, pokud se obchod uzavře ziskem ve chvíli normální splatnosti. Ale i když je cena na správné straně, nabídkou brokera pořád může být jen ztrátové uzavření pozice!

Úskalí předčasného prodeje opce

Velký problém předčasného prodeje je ten, že vždy dosáhnete menšího zisku, než při běžném uzavření obchodu. Navíc ten zisk je nepředvídatelný, protože nikdy nebudete dopředu vědět, kolik vám v jakou chvíli broker nabídne při předčasném ukončení obchodu.

Ano, pro začátečníky může být lákavá představa, že takto zvýší své procento úspěšnosti, protože budou u každého obchodu čekat, a jakmile to bude možné, uzavřou ho v zisku, byť minimálním. Jenomže tím si zcela nabourají matematiku. Protože zatímco normálně stačí úspěšnost necelých 60 procent, abyste na binárních opcích vydělávali, jakmile začnete obchody uzavírat s menšími zisky (20, 30, 40 % a podobně), budete muset dosahovat mnohem větší úspěšnosti obchodů, abyste dlouhodobě vydělávali.

Navíc velmi těžko budete počítat, jakou úspěšnost potřebujete, protože jak už bylo řečeno, cena předčasného prodeje je proměnlivá a dopředu ji znát nebudete. Takže se může snadno stát, že se budete těšit z deseti zisků v řadě, které vám pak vymažou dvě ztráty.

Prostě a jednoduše předčasný prodej opcí bourá jednu z hlavních výhod binárních opcí, kterou je jednoduchost a prostý money management. Zavádí k vašim vstupům do obchodů zbytečnou proměnnou, se kterou se velmi obtížně pracuje.

Smysl

Přesto si umíme představit případy, kdy využití předčasného prodeje bude mít smysl. A to ve chvílích, kdy třeba budete v pozici, ale bude se blížit důležitá ekonomická zpráva, která pravděpodobně rozkýve trhy. Vy tu chvíli nemusíte chtít riskovat a uzavřete v zisku před vyhlášením fundamentu. Nebo si třeba počkáte na jeho vyhlášení, a když uvidíte, že se cena začala rychle hýbat proti vám, uzavřete v zisku, dokud to jde. To jsou ale spíše výjimečné případy, které jsou pro pokročilé obchodníky, a pokud budete předčasný prodej binárních opcí úplně ignorovat, určitě nepochybíte, naopak.

2 thoughts on “Prodej binárních opcí před splatností

  1. Dobrý den!
    A není pro nováčka, který ještě úplně neodhadne vývoj ceny, lepší se nechat vykoupit, když se mu stane, že se cena otočila proti němu a není šance, že by byl obchod ziskový? Alespoň by nepřišel úplně o celou investici. Nemělo by to i tady smysl?
    Hezky den!

    1. Dobrý den, ve chvíli, kdy jde cena proti Vám, se nechat vykoupit nemůžete nechat, nabídka by byla za 0. Jiná věc je, když broker už před obchodem nabízí, že v případě špatného obchodu vrátí nějaké procento zpět, zpravidla 5 až 15 %, jenomže to je na druhé straně vykoupeno nižší návratností ziskového obchodu, takže se to stejně nevyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *