Recenze Blue Sky Binary – nejen špatné výsledky obchodních signálů

V dnešní recenzi se podíváme na další systém, který vám slibuje ziskové obchodování binárních opcí. I když obchodní systém je jen jedna ze součástí Blue Sky Binary, naše zkušenosti jsou celkově negativní.

O co se jedná

Blue Sky Binary je skupina lidí, kteří o sobě říkají, že obchodují binární opce a že vám pomůžou je obchodovat ziskově. Chtějí za to 50 dolarů měsíčně. K dispozici dostanete nejen online aplikaci, která má několik různých funkcí, ale protože předpokládáme, že většinu lidí budou zajímat obchodní signály, věnovali jsme se nejvíc právě jim.

Obchodní signály

blue sky binary
Výsledky našeho testování.

Aplikace Blue Sky Binary vám může hlásit, kdy máte vstupovat do obchodů. Jistě, asi by vám řekli, že se musíte nejdříve učit a pak brát jen některé, ale tím by se trochu ztratil smysl, protože indikovat vám vstupy do obchodů umí kdejaký skript pro Metatrader, problém je ale vždy ziskovost.

Proto jsme k testování obchodních signálů přistoupili zcela mechanicky, brali jsme všechny, které se objevily v době našeho obchodování, což bylo každý den zhruba po dobu čtyř hodin dopoledne a další čtyři až pět hodin odpoledne. Pokud jsme do obchodu nemohli vstoupit hned, třeba kvůli krátkodobé absenci u počítače, signál jsme vynechali. Bylo to prostě reálné obchodování, jak probíhá v reálném životě.

Druhů signálů nabízí Blue Sky Binary několik, když jsme začínali na začátku ledna, většina jich byla s delší expirací na konci hodiny, některé byly jen na tří až pětiminutové obchody. My jsme brali jen ty dlouhodobější a obchodovali jsme je u Topoption.

Různé signály jsou založené na různých cenových formacích a zhruba v polovině ledna došlo k vyřazení toho, který dával většinu našich signálů (Recoil), čímž naše testování v podstatě skončilo. Byl zařazen další, nový (Tide), ale jen pro rychlé opce. To svědčí o nevyzrálosti systému, když najednou dojde k vyřazení jednoho patternu a přidání jiného.

Ale teď k výsledkům, na obrázku vidíte, že jsme vzali celkem 91 obchodů, a co se týče úspěšnosti, byla jen 51,65 % (47 vítězných obchodů), což znamená dlouhodobě ztráty. Výsledky obchodních signálů Blue Sky Binary tedy nijak nevybočují z řady ostatních systémů, úspěšnost kolem 50 procent svědčí o tom, že nemají žádný „edge“, bez kterého se v trzích neobejdete.

Důkazem je i skutečnost, že systém dokázal sypat jednu pozici za druhou se stejnou expirací a pro stejný trh, nebo dokonce i protichůdné pozice se stejnou expirací.

2zasebou
Řada stejných signálů za sebou.
protichudnepozice
Protichůdné pozice = jistá ztráta.

Školení obchodování binárních opcí a další věci

Jak jsme již zmínili, obchodní signály jsou jen jedna ze služeb, které Blue Sky Binary nabízí. Ovšem i o hodnotě těch dalších silně pochybujeme.

Online aplikace je sice hezká, protože vám ukáže kalendář důležitých ekonomických událostí, či si například můžete nastavit upozornění na prorazení určité cenové hranice, dále vám pak ukazuje další breakouty a podobně, ale není to nic, co byste jinde nedostali zadarmo, třeba do Metatraderu si všechno tohle můžete nainstalovat.

Stěžejní službou u Blue Sky Binary má být školení od zkušených obchodníků, a i když jsme se nijak detailně nesnažili hodnotit, co tito údajní obchodníci prezentují, vidíme dva problémy.

Tím prvním je, že hlavní komunikace a konzultace probíhají přes Skype. Administrátoři vás přihlásí do asi pěti nebo šesti Skype místností a skoro v každé z nich probíhají různé diskuze i na témata mimo obchodování. Výsledkem je, že vám na ploše neustále bliká a pípá několik Skype okének s novými příspěvky, a pokud tomu nebudete věnovat plný úvazek, jen těžko budete stíhat všechno číst. Beztak byste zjistili, že hodně věcí je vám pro obchodování binárních opcí k ničemu.

Získáte také odkazy na videa se záznamy online školení, které můžete zhlédnout, ale odhadem je to na desítky hodiny. Podívali jsme se na část několika z nich, a ani tady jsme neviděli nic, co by podle nás mělo nějakou přidanou hodnotu.

Klíčové ale je, kdo že vás to bude školit v obchodování a natáčet ta videa? Blue Sky Binary Group říká, že senior obchodníci. To jsme chtěli prozkoumat detailněji, ale nebylo třeba. Ve schránce nám totiž přistál email, že BSB shání portugalsky hovořícího obchodníka, aby dělal webináře (online školení) v portugalštině. Dostane podklady a bude proškolen, aby mohl školit ostatní. Odměnou je 50 dolarů za webinář.

Burzovnímu obchodování se věnujeme už řadu let, a proto si dovolujeme tvrdit, že narychlo zaškolený člověk, který vám bude předčítat podklady od někoho jiného, vás binární opce obchodovat nenaučí. I když tedy nemůžeme s jistotou tvrdit, že je školení od Blue Sky Binary celkově úplně k ničemu, na základě výše uvedeného si dovolujeme o něm silně pochybovat.

Závěr

Naše doporučení Blue Sky Binary rozhodně získat nemůže. Obchodní signály, jak jsme je stihli otestovat, byly ztrátové. Museli byste je tedy nějakým způsobem filtrovat, ale to už je mnohem lepší si postavit vlastní strategii pro binární opce, které budete dokonale rozumět a která vám bude vyhovovat po všech stránkách.

Co se týče školení tak bychom museli zhlédnout desítky hodiny videí, abychom mohli detailně hodnotit jeho obsah. Z toho, co jsme viděli, nás nic nezaujalo. A vzhledem ke způsobu, jakým jsou najímáni školitelé, jsou naše pochybnosti velmi silné.

Video recenze platformy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *