Recenze Copyop – divná sociální síť pro binární obchodování

Po několika nevydařených pokusech o sociální obchodování binárních opcí přichází další, podle všeho opět nevydařený, jmenuje se Copyop a provozuje ho broker Anyoption.

Sociální trading

Sociální sítě jsou fenoménem posledního desetiletí, jejich základním principem je sdílení všeho možného s ostatními uživateli. Na podobném principu vznikají i sociální sítě zaměřené na obchodování, delší dobu existují na Forexu, postupně pronikají i do binárních opcí.

Princip je jednoduchý, obchodníci sdílejí své obchody, takže všichni můžou analyzovat jejich statistiky a případně kopírovat jejich obchody. Cílem tedy je si vybrat a kopírovat na svém účtu ziskové obchodníky, abyste vydělávali peníze

Copyop

Copycop obchodníci
Tohle mají být nejlepší obchodníci?!

Copyop má fungovat na výše popsaných principech, ale ať už se na něj díváme jakkoliv, několik věcí nám nesedí.

Klíčové pro ziskové sociální obchodování je si vybrat ziskové obchodníky, což můžete udělat na základě jejich statistik. Ale v těch je u Copyop největší problém. Když se podíváme na nejlepší obchodníky za poslední 3 měsíce, polovina z nich má úspěšnost pod 56 %, což znamená, že jejich obchodování binárních opcí musí být ztrátové.

Přesto jsou uvedeni mezi nejlepšími obchodníky, a to se ziskovou bilancí. Udávaná čísla tedy nedávají smysl, navíc bychom neměli, koho si pro kopírování vybrat.

Obecně vzato jsou statistiky u všech obchodníků nedostačující, schází především výpis všech realizovaných obchodů, navíc u některých čísel schází údaj, jakého časové období se týkají.

A divné jsou i některé další údaje. U některých obchodníků můžete najít datum vstupu do sítě, který o několik let předchází vznik samotné sítě Copyop, jejíž doména byla registrována teprve na začátku roku 2014.

Absence dema

Zkušenosti s Copyop
Obchodník vstoupil do sítě v roce 2011, kdy ještě neexistovala?

Doposud se tedy Copyop naší důvěru nezískal, ale definitivní ne jí říkáme až ve chvíli, kdy zjišťujeme, že není možné si obchodování vyzkoušet nanečisto formou demo účtu.

Jakmile chcete někoho začít kopírovat, okamžitě jste vyzváni ke složení peněz na obchodní účet. Ale riskovat skutečné peníze na něčem, co si nemůžete dopředu vyzkoušet, se rovná hazardu.

Z našeho pohledu je problém i broker Anyoption, kterého jsme museli v minulosti vyřadit z našeho seznamu brokerů binárních opcí, protože jsme na něj neměli dobré ohlasy.

Závěr

Copyop je pokus o sociální síť pro obchodování binárních opcí, ale vzhledem k prapodivným statistikám a nemožnosti demo obchodování nemůže mít naše doporučení. Podle nás je sociální trading stejně jen snahou o hledání zkratek, které neexistují.

Protože i kdybyste čistě teoreticky narazili na ziskového obchodníka, kterého byste kopírovali, co byste dělali, až by ten obchodník přestal sdílet své obchody? Chcete založit své příjmy na černé skříňce a náladě někoho, koho vůbec neznáte? Podle nás je lepší si vybudovat vlastní ziskovou obchodní strategii, které budete rozumět a kterou vám nikdo nevezme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *