Recenze mobilní a desktopové aplikace IQ Option

Broker IQ Option v současnosti stále má nejlepší obchodní platformu na binární opce a mezi její výhody patří kromě neomezeného demo účtu zdarma skutečnost, že kromě webové verze pro prohlížeč existují také stolní a mobilní verze. Podíváme se na obě.

Mobilní verze

1Vyzkoušeli jsme platformu IQ Option ve verzi pro Android, a to na mobilním telefonu.

Na první pohled je patrná příbuznost s webovou verzí a v praxi zjistíte, že skutečně zůstala zachována většina funkcí.

Můžete tak plně obsluhovat svůj účet, měnit osobní údaje v profilu nebo třeba vkládat a vybírat peníze.

2Naopak co chybí, je možnost zobrazit více grafů najednou, tedy alespoň na mobilním telefonu, tablet jsme nezkoušeli.

Také si můžete všimnout menšího počtu ukazatelů, které lze v grafech použít.

Jinak se dá s mobilní verze používat k obchodování, binární opce lze nakupovat úplně stejným způsobem jako ve verzi internetové prohlížeče. Uvidíte také seznam otevřených a uzavřených obchodních pozic.

3Pokud vám mobilní verze pro obchodování nestačí, může posloužit alespoň pro kontrolu otevřených či uzavřených obchodů.

Mobilní verzi platformy IQ Option pro Android i iOS můžete zdarma stahovat zde (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení).

Stolní verze

IQ Option desktopPokud si instalujete stolní verzi platformy IQ Option, tedy samostatný program, nezjistíte vůči webové verzi žádné rozdíly. Tedy alespoň ne ve funkcích, ty jsou všechny úplně stejné.

Naopak konstatujete výhodu v rychlejším startu aplikace a menším zatížení procesoru, je zhruba poloviční vůči webové aplikaci.

Za menší nedostatek považujeme skutečnost, že pokud v jedné či druhé verzi uděláte nějakou změnu v nastavení grafů, např. zvolíte jiné podkladové aktivum nebo jiný časový rámec, ne vždy se tato změna přenese do druhé verze.

Pokud tedy chcete střídavě používat stolní a internetovou verzi platformy, je třeba kontrolovat případné změny v nastavení grafů, aby se určitě promítly i v druhé verzi.

Pokud obchodujete jen z jednoho počítače a můžete do něj instalovat programy, je podle našeho názoru stolní verze lepší z důvodu větší rychlosti a menší zátěže hardwaru. Pouze pokud často střídáte počítače je asi pohodlnější používat internetovou verzi platformy.

Stažení a instalace stolní verze je vždy v nabídce při přihlášení k účtu u IQ Option.

3 thoughts on “Recenze mobilní a desktopové aplikace IQ Option

 1. Dobrý den,
  u IQ option jsem narazil na drobnost, která mi přijde zvláštní, ale třeba jsem jen neznalý věci:
  Na demo i na reálném účtu je odpočítávání (koupě, expirace) o 1 vteřinu napřed před reálným časem. Mohu na požádání zdokumentovat obrázkem.
  Je to normální, nebo se jedná o chybu (nebo snad známku podvodu)? V dlouhodobých obchodech samozřejmě vteřina nehraje roli, ale broker nabízí i minutové turbo opce a v praxi lze nakupovat opci ještě 30 vteřin před expirací. A tam už to samozřejmě může hrát velkou roli, zvlášť když se trh zrovna moc nehýbe.

  Dnes jsem kvůli tomu psal svému manažerovi, kterého mi IQ Option přidělil.

  Setkal se s tím prosím někdo? Děkuji předem za jakoukoli reakci.

  Honza

  1. Mám tam chybu, myslel jsem samozřejmě 1 vteřinu pozadu za reálným časem. Je třeba 19:00:00, opce zakoupena na 4 minuty a čas do zakoupení je 3:29 (poslední nákup 30 vteřin před expirací). Opce expiruje tedy v 19:03:59.
   PS: Teď jsem to kontroloval znovu a najednou vše sedí. Je možné, že na to má vliv rychlost připojení? Někdy jsem už pozoroval diferenci i 3 vteřiny, což mi nepřijde možné být způsobeno připojením.

   1. Dobrý den, přiznám se, že odpočet až tolik nesleduji, sleduji hlavně čas, protože expirace je vždy v určitý kulatý čas (celé minuty). A s tím jsem nikdy žádný problém neměl, opce byla vždy uzavřena přesně v dobu, kdy měla. Schválně jsem teď sledoval i ten odpočet u několika opcí a ani u toho jsem neviděl žádný rozdíl. Nicméně ten odpočet podle mě nemá na nic vliv, důležité je, aby uzavírání souhlasilo s časem platformy vpravo dole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *