Recenze The Real Signals – mají vůbec nějaký smysl?

V této recenzi se podíváme na smysl, výkonnost a další parametry obchodních signálů pro binární opce The Real Signals.

Otázky na The Real Signals dostáváme pravidelně, a proto jsme se rozhodli na ně podívat detailně.

O co se jedná

The Real Signals je placená služba. Za 80 eur (asi 2200 Kč) měsíčně dostanete přístup k obchodním signálům, podle kterých můžete obchodovat binární opce. Tyto signály by pochopitelně měly být ziskové, takže byste s nimi měli vydělávat peníze. Tolik teorie.

První problém

V našich článcích jsme už mnohokrát zmínili, že nemá smysl, či dokonce není vůbec reálné obchodovat binární opce od rána do večera. Nejenže tak dlouho neudržíte potřebnou pozornost, která je klíčová, ale není ani možné neustále být u počítače. Frustrace ze vstupů, které vám utekly, je vždy obrovská. A z toho pak pramení chyby.

Proto je mnohem lepší si na obchodování vždy vyhradit určitou dobu, například dvouhodinový časový interval, během kterého neděláte nic jiného a věnujete se stoprocentně obchodování. Tak to dělají úspěšní obchodníci. Nebo můžete obchodovat pomalé grafy a kontrolovat je v pravidelných časových intervalech (každé čtyři hodiny apod.) Ale nonstop pozornost prostě neudržíte, je to nemožné.

A v tom tkví první problém The Real Signals. Obchodní signál může přijít kdykoliv během dne od 9 hodin ráno do 8 hodin večer (viz. obrázek). To znamená být u počítače 11 hodin bez přestávky. A to je nesmysl, to prostě nejde, i kdybyste neměli nic jiného na práci. Navíc trávit 11 hodin denně u počítače, když může přijít za celý den jen jeden signál, to je velmi neefektivní.

Výsledky?

Další problém The Real Signals jsou jejich výsledky. Dlouhodobě nejsou příliš dobré. Za poslední tři čtvrtě roku dosáhly kumulativního zhodnocení jen 34 procent (100 * 0,9125 * 1,6425 * 0,928 * 1,075 *  1,26 * 0,785 * 0,98 *  0,865 * 1,075). A to za předpokladu, že byste od loňského července do konce letošního března seděli každý všední den 11 hodin u počítače a brali všechny signály přesně včas, což je v praxi nemožné.

Zhodnocení 34 procent je samozřejmě lepší než ztráta, ale investiční obchodování na vlastní účet se zhodnocením 34 procent za 9 měsíců je opravdu málo na to, že se jedná o placenou službu. Za zmíněné období by vás tyto signály stály bezmála 20 tisíc korun.

Hodnocení

The Real Signals jsou podle nás v praxi nepoužitelné. Důvodem je kombinace skutečnosti, že signály můžou přijít kdykoliv během dne během 11hodinového okna, a jejich ne příliš vysoké úspěšnosti.

Obchodováním signálů se nic nenaučíte a nikdo vám nezaručí, že signály ze dne na den neskončí. Podle nás je mnohem lepší si otevřít demo účet a naučit se obchodovat vlastní cestou, s vlastní strategií, kterou vám nikdo nevezme.

One thought on “Recenze The Real Signals – mají vůbec nějaký smysl?

  1. Zkoušel jsem to, je to tak „šul-nul“, nedá se říct že by to byl nějaký extrémní výdělek ani prodělek.. Pokryl jsem náklady na systém ale výdělek navíc skoro nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *