Recenze xOption od XTB – binární opce s malou návratností

Recenze binárních opcí na xOption od XTBObvykle nemíváme ve zvyku se dlouze věnovat tomu, co podle našeho názoru nemá pro obchodníky binárních opcí smysl, ale protože je broker XTB u nás hodně propagován ve velkých médiích a mnoho obchodníků u něj zkouší i binární opce, rozhodli jsme se pro tuto recenzi XTB a jeho obchodní platformy xOption.

Začněme tím nejdůležitějším, a tím je nabídka binárních opcí. XTB.cz je tak přímo nenazývá, v jeho platformě ale najdete tak zvané minutové opce, které se podle všeho chovají jako opce binární. V první řadě si všimnete, že nabídka opcí není zrovna největší, v konkurenčním srovnání patří mezi ty nejmenší. A to jak po stránce podkladových aktiv, tak po stránce splatností/expirací – těch je jen pár.

Klíčová je však nízká návratnost u jednotlivých opcí. Čím má binární opce kratší splatnost, tím je návratnost nižší, a i když xOption nenabízí 60sekundové nebo 120sekundové opce, návratnost začíná někde nad 60 procenty a končí těsně za 80 procenty, u Forexových párů začíná většinou nad 70 procenty.

A to je pro obchodníky binárních opcí málo, ostatní brokeři nabízejí u opcí s takovou dobou splatnosti obvykle 80 až 85 procent. Je to klíčový parametr, protože na něm záleží, jak vysokou úspěšnost vstupů musíte mít, abyste vydělávali peníze.

Další nevýhodou obchodování opcí u X-Trade Brokers podle našich zkušeností je samotná platforma xOption. Je to program, který si musíte stáhnout a instalovat. Jeho ovládání je poměrně intuitivní, ale v několika ohledech problematické. Pokud se chcete rychle přepnout mezi Call a Put (nákup nebo prodej opce), moc dobře to nejde. Průběžných informací o tom, jak se vyvíjí obchod, se vám také nedostane. A narazíte na další věci, které kazí dojem, jako výpisy obchodů dostupné jen přes mail.

Shrňme si tedy tuto recenzi binárních opcí u XTB tím, že podle našeho názoru a zkušeností nemá smysl přes xOption obchodovat. A to hlavně kvůli tomu, že nabízí o poznání nižší návratnost/zisky než top brokeři binárních opcí. Uživatelsky nepříjemná obchodní platforma je jen dalším aspektem, proč XTB nemůžeme pro obchodování binárních opcí doporučit.

Videorecenze binárních opcí u X-Trade Brokers

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *