Regulace binárních opcí

Regulace binárních opcíObchodování s binárními opcemi nabízejí dva druhy brokerů. Na jedné straně jsou to velcí, etablovaní brokeři, kteří binární opce přibrali jako jeden z dalších produktů. Možnosti obchodování u nich bývají omezenější, hlavně co se volby splatnosti opce týče.

Na straně druhé stojí noví brokeři, kteří se specializují na binární opce, a nenabízejí nic jiného. V posledních letech se vyrojili v hojném počtu a sídlí převážně na Kypru, někteří pak na britských Panenských ostrovech. Důvody jsou zřejmé, jedná se o země s velmi nízkými daněmi.

Specializovaní brokeři na binární opce mají řadu výhod, obchodovat u nich můžete s nízkými částkami, takže si zpočátku můžete všechno vyzkoušet, aniž byste riskovali moc kapitálu. K tomu máte velkou volbu expirací opcí, od jedné minuty až po týdny. Navíc obchodování je u nich dovedeno opravdu do maximální jednoduchosti, takže porozumění obchodní platformě a zadávání obchodů trvá jen chvilku.

Hlavní nevýhodou brokerů specializovaných na binární opce je teprve začínající regulace. Kyperský národní regulační orgán CySec rozhodl teprve v květnu 2012, že bude regulovat obchodování binárních opcí. To má za následek, že teprve v roce 2013 získávají první brokeři licence, jako úplně první se pochlubil Topoption.

Letošní rok by měl vnést do binárních opcí větší transparentnost právě díky regulaci, ale na druhé straně je třeba si uvědomit, že se regulace týká především zacházení s finančními prostředky zákazníků.  A i když je obecně určitě lepší vybírat si mezi regulovanými brokery, nejlepším kritériem při rozhodování jsou ohlasy ostatních obchodníků.

Protože i sebevíce regulované makléřské společnosti můžou podvádět, a to nejen manipulováním s cenou, ale také tunelováním peněz klientů. To je bohužel fakt, ukázaly to nedávné krachy Peregrine Financial a MF Global ve Spojených státech.

Pokud chcete obchodovat binární opce intradenně, jsou na to vhodní specializovaní brokeři. Můžete si vybrat ze seznamu brokerů, kteří mají ve světě nejlepší pověst. Jsou na trhu už několik let a mají desetitisíce zákazníků. Ti je v diskuzních fórech o binárních opcí hodnotí kladně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *