S předpovědí o kryptoměnách jsme se mýlili, ale…

PředpověďPo roce se vracíme k naší předpovědi o vývoji cen kryptoměn a musíme přiznat, že nám zatím nevychází. Zatím.

Touto dobou před rokem jsme za sebou měli prudký propad cen kryptoměn z vrcholu ze začátku roku 2018 a my jsme v našem článku uvedli, že sice nelze s jistotou říct, co se bude dít dál, ale že si myslíme, že se ceny vrátí k růstům.

Na konci jsme uvedli, že se k této předpovědi vrátíme po roce, a o tom je tento článek. Žádný další velký růst v mezidobí nepřišel, ale pořád si myslíme, že v budoucnu přijde. Důvod je hlavně ten, že se fundamenty nezměnily, či spíše změnily, ale k lepšímu.

Za uplynulý rok udělaly kryptoměny ohromný pokrok a dočkaly se implementace v mnoha různých projektech. Dokonce i mezinárodní instituce jako Mezinárodní měnový fond a Světová banka uznaly přínosy kryptoměn pro zefektivnění přeshraničních plateb.

Trhy zatím naprosto nereflektují to, co se děje v reálném byznysu. Ale tak to už bývá, zvlášť s kryptoměnovými trhy je zjevně manipulováno, potvrzují to různé analýzy. Myslíme si, že stále trvá období akumulace, dno už asi máme za sebou. To je samozřejmě jen odhad situace, jistotu mít nemůžeme.

Pořád si tedy myslíme, že další vlna růstů přijde, velké finanční firmy za uplynulý rok proinvestovaly miliardy dolarů do infrastruktury pro kryptoměny, a určitě to nedělaly nadarmo.

Spíš než se snažit načasovat vstupy a výstupy je podle nás rozumnější strategie dlouhodobě držet. Může to znamenat, že si počkáme roky, než přijde kýžené zhodnocení, ale tímto způsobem obchodují i takoví velikáni, jako je Warren Buffett. Chce to trpělivost a emočně se oddělit od svých investic.

Takže uvidíme, za rok se opět k tomuto tématu vrátíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *