Seznam neregulovaných brokerů binárních opcí

Na našich stránkách jsme publikovali už několik článků na téma makléřských společností. Kvůli častým dotazům jsme poskytli určitá vodítka pro orientaci ve velmi široké nabídce, která dnes na trhu je. V tomto ohledu vám může posloužit další nástroj.

Pokud si nevyberete z našeho seznamu ověřených brokerů binárních opcí, budete stát před téměř nepřeberným množství společností. Nové vznikají skoro každý den a je téměř nemožné mít o všech přehled. Ale je to práce regulačních orgánů každé země, a proto je můžeme využít.

AMF

seznamJedním takovým národním regulačním orgánem v oblasti financí je francouzská Autorité des marchés financiers (AMF). Ta na poli binárních opcí patří k těm aktivnějším, i když ve Francii nemá přímé zastoupení nebo sídlo téměř žádný binární broker.

V rámci služeb francouzským občanům ale AMF pečlivě monitoruje jednotlivé společnosti a hlídá si, která má potřebnou finanční licenci, aby mohla nabízet své služby ve Francii. Pro nás je to podstatné z toho pohledu, že v rámci Evropské unie si můžete být téměř ve všech případech jistí, že kdo může nabízet své služby ve Francii, může i u nás, a opačně, kdo nesmí, na 99 % k tomu nemá oprávnění ani v České republice.

Proto je pro nás užitečný pravidelně vydávaný seznam brokerů, kteří nemají licenci. AMF pravidelně vydává nový podle toho, jak brokeři získávají a ztrácejí licence. Je to v podstatě černá listina, takže když na ní broker je, obchodování s ním se nedoporučuje.

Tento seznam může posloužit pro rychlou orientaci, pokud chcete zjistit, zda je daný broker či není regulovaný. Na webových stránkách jednotlivých firem to totiž nemusí být úplně zřejmé, i když by mělo, nařizuje to zákon.

Je samozřejmě na každém z vás, jestli budete obchodovat jen u regulovaných společností, ale podle našeho názoru je to žádoucí, protože tak budou peníze na vašem obchodním účtu pojištěné a budete mít spotřebitelskou ochranu regulačního orgánu.

2 thoughts on “Seznam neregulovaných brokerů binárních opcí

    1. Myslím, že ne. On ani ten seznam neregulovaných nebude úplně vyčerpávající, protože neustále vznikají noví brokeři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *