Shrnutí změn u brokera Topoption

V návaznosti na náš první článek o změně majitele Topoption uvádíme aktualizované a doplněné informace, jak jsme slíbili.

Změna majitele

topoptionOd 1. února přejde Topoption pod nového majitele – společnost Nuntius Brokerage. Znamená to, že nově nebude regulovaný na Kypru, ale v Řecku. Nuntius Brokerage je regulovaná společnost už 25 let pod finanční licencí řeckého regulátora Hellenic Capital Market Commission (HCMC), mimo jiné má také oprávnění od České národní banky poskytovat své služby v ČR.

Změna sídla a regulace znamená, že peníze na obchodních účtech budou pojištěné do 30 tisíc eur, tedy o 10 tisíc eur výše než doposud.

Nuntius Brokerage má dokonce i kancelář v ČR, tu ale nebude využívat pro Topoption, takže podpora pro zákazníky zůstane na stejných kontaktech jako doposud.

Obchodní platforma a podpora

Topoption zůstane na stejné obchodní platformě jako doposud, 1. února by tedy na obchodování nemělo být nic nového. Stejně tak zůstává podpora v češtině na stejné adrese a telefonním čísle, takže se z pohledu každodenního obchodování nic nemění.

Podmínky

První verze nových obchodních podmínek byla evidentně formulována narychlo, takže v ní byly některé nesprávné informace. Nejdůležitější je, že nebudou platit zvláštní podmínky o bonusech z první verze, podmínky zůstanou stejné jako doposud, tzn. pro výběr bonusu je potřeba ho otočit 40krát, potvrdil nám to přímo broker.

Obchodní podmínky celkově by měly být stejné jako doposud. Do 1. února ale existuje z technických důvodů omezení na možnosti pro vklad peněz na účet, je možné použít jen platební karty. V únoru se vrátí všechny ostatní možnosti (bankovní převody, elektronické peněženky).

Závěr

Změna majitele by u brokera Topoption neměla přinést žádné zásadní změny z pohledu jeho zákazníků, kteří u něj obchodují binární opce. Nejvýraznější změnou je zřejmě vyšší pojištění vkladů. Jaká bude realita, ukáže čas, ale my zůstáváme přesvědčeni, že není důvod k obavám.

2 thoughts on “Shrnutí změn u brokera Topoption

  1. Dobrý den, pane X.
    Měla bych takovou otázku, kdy napíšete nějaký přínosný článek pro obchodování? Abych pravdu řekla, vůbec mě takového věci nezajímají, protože je to k ničemu při obchodování. Jediné o čem dokážete psát jsou podvody, které nikoho nezajímají a zbytek jsou ještě méně podstatné věci.

    1. Dobrý den, článek o změnách u Topoption jsme napsali, protože jsme na toto téma dostali celou řadu dotazů. Topoption je v současnosti nejpopulárnější broker v ČR, takže když mění majitele a všichni zákazníci dostanou informační zprávu a výzvu k akceptaci nových podmínek, vyvolá to řadu otázek. A my jsme na ně získali odpovědi. Co se týče přínosnosti našich článků, je zřejmé, že neuspokojíme všechny, proto také nikoho nenutíme naše stránky navštěvovat. Komu se tu líbí, je tu vítán, komu ne, může klidně číst něco jiného. Co se týče podvodů, tak na ně upozorňujeme proto, abychom varovali lidi a ušetřili jim peníze, o které by jinak přišli. A to se nám podle reakcí čtenářů v mnoha případech podařilo, takže to plní svůj účel. A konečně co se týče článků o samotném obchodování, publikovali jsme jich desítky mimo jiné v rubrice obchodování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *