Skalpování s binárními opcemi ano, skalpování binárních opcí ne

Když jsme se především v začátcích našeho webu věnovali výhodám a nevýhodám binárních opcí a jejich srovnání s ostatními investičními nástroji, zmínili jsme, že tento druh opcí může být zajímavou alternativou pro ty, kdo skalpují (míří na malé cenové pohyby) s jinými nástroji.

Skalpování s binárními opcemi

skalpovaniDůvod je prostý, u binární opce stačí pohyb jeden jediný tick správným směrem, abychom realizovali plný zisk kolem 80 procent (pohyb musí nastat v době expirace opce). Těžko půjde přenést vstupy ze skalpovacího systému na opce úplně bez úprav, ale cestu si představit dokážeme.

Zajímavé je to právě z toho důvodu, že skalper má těžký úkol vybalancovat poměr rizika a zisku (RRR), při velmi malých pohybech ceny je to hra o nervy. A binární opce toleruje jakýkoliv pohyb proti nám, rozhodující je mít alespoň minimální pohyb na naší stranu v době její splatnosti.

Skalpování binárních opcí

Nedávno však vyplynulo z konverzace s jiným obchodníkem, že se někteří pokouší i o skalpování binárních opcí. Tím je myšleno, že se binární opce snaží odprodávat před splatností s daleko menším ziskem, než by dosáhli při splatnosti. Podle nás je to špatná cesta, která dlouhodobě k ziskům nepovede. Vysvětlíme proč.

V první řadě binární opce odprodaná před splatností vám přinese vždy menší zisk, než by přinesla při splatnosti. Zatímco při splatnosti můžete dosáhnout zisku třeba 85 %, před splatností to bude vždy jen zlomek. Navíc aby vůbec bylo možné opci odprodat před splatností a se ziskem, musí být cena na správné straně, na té, kterou jste předpověděli. Proč už tedy nepočkat do splatnosti, když je na správné straně?

Důležitější je ale už zmíněný poměr rizika a zisku (RRR). U binárních opcí obvykle stačí překročit 56% úspěšnost obchodů, abyste dlouhodobě vydělávali peníze. Když ale začnete skalpovat opce a odprodávat je před splatností, návratnost opcí klesne z 80+ % na zlomek, zmíněný obchodník cílil na 20 %.

To je ale velký problém, protože najednou riskujete pětkrát víc, než můžete získat. A to znamená, že vaše úspěšnost najednou musí přesáhnout 84 %, abyste vydělávali. A to už je sakra hodně. Čím větší skalpování, tím tohle procento bude ještě větší. A že byste udrželi takovou úspěšnost obchodů dlouhodobě, je extrémně nepravděpodobné.

A trpět bude psychika. Jedna ztráta vám totiž dokáže vymazat pět předchozích zisků. Nehledě na to, že si budete těžko definovat pravidla pro výstupy.

Předčasný odprodej opcí zkrátka nedává smysl. Takže je lepší ho nevyužívat a soustředit se výhradně na vstupy, ostatně v tom tkví jednoduchost binárních opcí, soustředíte se výhradně na úspěšné vstupy.

Výjimky

Dokážeme si představit okolnosti, při kterých může stát za to opci odprodat předčasně. A to když obchodujete opce s delší splatností (jeden den a delší), vaše pozice je v zisku, ale dojde k vyhlášení zprávy, která otočí trend a cena nasadí jasný směr proti vám. Když je dost času a prostoru, dá se v takovém případě zvážit předčasné ukončení obchodu.

U kratších opcí to podle nás nemá smysl, na předčasný prodej je potřeba mít relativní jistotu, že cena bude při splatnosti na špatné straně. Jinak je lepší nechat obchod doběhnout do konce.

Závěr

Obchodní styl zaměřený na předčasné odprodeje binárních opcí velmi pravděpodobně ziskový dlouhodobě nebude, hraje proti němu matematika. Předčasný odprodej opcí se podle nás hodí využít jen ojediněle nebo raději nikdy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *